Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Kierowali na podwójnym gazie

W miniony weekend piotrkowscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które kierowały pojazdami będąc w stanie nietrzeźwości. Już wkrótce cała trójka usłyszy zarzuty. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

O pierwszym podejrzeniu nietrzeźwego kierowcy, dyżurny otrzymał informację 30 lipca 2022 roku po godzinie 7:00.

– Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca opla astry, jadąc w kierunku Michałowa nie trzyma toru jazdy. Na miejsce od razu pojechał patrol, który zauważył, że wskazany pojazd wjechał na posesję przy ulicy Michałowskiej. Kierowca pojazdu widząc policyjny patrol ukrył się w jednym z budynków, jednak po chwili był już w rękach mundurowych. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 46-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i wkrótce usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości. – relacjonuje st. asp. Izabela Gajewska

Kolejną interwencję w sprawie podejrzenia nietrzeźwego kierowcy mundurowi przeprowadzili 31 lipca 2022 roku o godzinie 3:30.

– Patrolując ulicę Wolborską w Piotrkowie, policjanci zauważyli hondę, której kierowca nie trzymał toru jazdy, zjeżdżając z pasa ruchu i wjeżdżając na przeciwległy chodnik. Policjanci od razu zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą, siedziała 27-letnia mieszkanka powiatu. Od kobiety była wyczuwalna woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma ona ponad dwa promile alkoholu we krwi. Kobieta została zatrzymana, a pojazd został odholowany na policyjny parking. – dodaje policjantka.

Po raz trzeci funkcjonariusze interweniowali 31 lipca 2022 roku po godzinie 23:30 na ulicy Zamkowej w Piotrkowie.

– Podczas patrolowania ulic, mundurowi usłyszeli metaliczny zgrzyt oraz pisk opon. Zareagowali od razu. Już po chwili zauważyli mazdę, która jechała w kierunku ulicy Skłodowskiej-Curie. Pojazd z lewej strony posiadał uszkodzenia karoserii, co mogło świadczyć, że brał udział w zdarzeniu drogowym. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Po otwarciu drzwi od strony kierowcy policjanci wyczuli silną woń alkoholu, kierowca miał problem z utrzymaniem równowagi, a jego mowa była bełkotliwa. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i wkrótce usłyszy zarzuty. – mówi Izabela Gajewska.

Policjanci przypominają, że kierowanie jakimkolwiek pojazdem w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie. Dotyczy to wszystkich uczestników ruchu drogowego. Alkohol zdecydowanie zmniejsza szybkość reakcji. Zaburzona zostaje ostrość widzenia i wyczucie odległości od potencjalnej przeszkody. W przypadku podejrzenia, że kierujący może być nietrzeźwy reagujmy dzwoniąc na numer alarmowy 112.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!