GminySportWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Jubileuszowa Gala Wirtuoza – FOTORELACJA

W Wolborzu odbyła się jubileuszowa gala Federacji Wirtuoz Challenge. Organizatorzy przyzwyczaili nas do tego, że możemy oglądać młodych zawodników wchodzących w świat sportów walki, jak i tych z uznanymi nazwiskami i wieloma pojedynkami na koncie. 10 edycja Gali odbyła się pod wymownym tytułem Hell’s Rules i faktycznie był to naprawdę gorący i emocjonujący wieczór w wolborskiej hali sportowej.

Kartę główną otworzyli organizatorzy wręczając pamiątkowe statuetki zawodnikom walczącym na przestrzeni 9 edycji w Octagonie Wirtuoz Challenge. Uhonorowany został Adrian Bartosiński (Mistrz KSW), Robert Krasoń (Multimedalista Kicboxerski), Mateusz Kubiszyn (Mistrz Gromdy) oraz Marcin Krakowiak, współorganizator, a zarazem zawodnik KSW.

Cała wspomniana czwórka otrzymała specjalne odznaczenia od organizatorów z sentencją „cieszymy się, że byliśmy przystankiem w drodze na szczyt”. Statuetki wręczył Zarząd Stowarzyszenia Wirtuoz wraz ze starostą powiatu piotrkowskiego Piotrem Wojtysiakiem.

Sponsorem głównym wydarzenia została firma 4Foreigners, a patronem medialnym Piotrkowski24. Gala odbyła się pod patronatem Starosty Powiatu Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka, Burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa oraz Polskiego Związku Kickboxingu. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Wirtuoz.

Wyniki walk:

Pierwszą walką gali był pojedynek Antoniego Walczaka (Dragon Fighter) z Maksymem Chaikovskyim (Ares Fight Club). Na pełnym dystansie lepszy okazał się Maksym, który zgodnie w oczach całej trójki sędziów punktowych okazał się lepszy.

Walka numer dwa, to pojedynek Bartłomieja Krogulca (FC Courage Zone) z Kacprem Kalita (Gutek Fight Club). Tutaj również o werdykcie decydowali sędziowie, którzy byli jednomyślni w decyzji. Na punkty zwyciężył Kacper Kalita.

Pojedynek numer trzy, czyli Bartek Kubik (Widzew Łódź – sekcja bokserska) kontra Adrian Gwadera (Bastion Bełchatów). W drugiej rundzie przez duszenie gilotynowe walkę wygrywa zawodnik z Bełchatowa.

Czwarta walka to zarazem pierwsza karty głównej. Zmierzyli się w niej Bartosz Nowicki (Octopus Łódź) z Mateuszem Żechowskim (Fight & Live Międzyrzecz Podlaski). W rundzie 2 przez TKO wygrywa Bartosz Nowicki.

Piąty pojedynek to pierwszy na karcie w formule K-1. Krzysztof Kurpet (Gladiators Bełchatów) pokonał na pełnym dystansie Roberta Sośnię (Tom Center Piotrków Trybunalski).

Kolejna walka to pierwsza w historii organizacji walka w królewskiej kategorii ciężkiej do 120 kg. Marek Włodarczyk (Octopus Łódź) pokonał Bartosza Sołtysa (Gutek Fight Club) w drugiej rundzie przez TKO.

Pojedynek siódmy na karcie walk, to bez dwóch zdań walka wieczoru gali. Kacper Hajdan (Octopus Łódź) kontra Daniel Łucek (Gutek Fight Club) . Panowie od pierwszej rundy nie szczędzili sobie wymian, runda 2 podobnie przebiegała na dużej intensywności, masie zwrotów akcji czy prób poddań. Finalnie prowadzący na kartach punktowych Daniel Łucek, przegrał z Kacprem Hajdanem przez TKO w 3 rundzie.

Ósma walka czyli Ruslan Bereznevych (PFT MMA Zduńska Wola) vs. Patryk Górny (Frontline Academy Poland). Walkę pod koniec 1 rundy przerywa sędzia Piotr Jarosz, a zwycięstwo przez TKO notuje zawodnik ze Zduńskiej Woli.

Co main event to walka w K-1. Piotr Stępień (FF Sports Opoczno/Palestra Warszawa) zmierzył się z Rafałem Cyrankowskim (AK 47 Kickboxing Legnica). Po pełnych trzech rundach sędziowie byli jednomyślni i na punkty walkę wygrał Piotr Stępień.

Walka wieczoru to pojedynek Adama Rybczyńskiego (Octopus Łódź ) z Robertem Rajewskim (Rajewski Team). Walkę w 2 rundzie przez duszenie zwyciężył popularny „Ryba”, który pojawiał się już na kartach walk federacji Wirtuoz Challenge i nieco przewrotnie można powiedzieć, że czuje się tutaj jak ryba w wodzie…

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: