GminyGrabicaWażne wiadomościWydarzenia

Jubileusz Młodzieżowej Orkiestry Dętej – ZDJĘCIA, FILM

Dźwięk trąbek, klarnetów, saksofonów i bębnów zabrzmiał w miniony weekend w Gminnym Centrum Kultury w Grabicy. Swój Jubileusz 20-lecia działalności świętowała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Grabica. Słowa piosenki „Jest w orkiestrach dętych jakaś siła” wspaniale oddają to co działo się podczas uroczystego jubileuszu. Było głośno, było radośnie i było pełno muzycznych wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci.

Jubileuszowa gala rozpoczęła się słowami powitania kapelmistrza Michała Domagały, który z ogromnym zaangażowaniem poprowadził całą ceremonię. Była to opowieść o 20 latach pasji, oddania i miłości do muzyki. Następnie członkinie zespołu przybliżyły zebranym moment powstania orkiestry i jej działalności.

Podczas uroczystości, nie zabrakło także podziękowań dla pomysłodawczyń powstania orkiestry Edwardzie Wójcik – ówczesnej wójt gminy oraz Bożenie Palus – dyrektor byłego gimnazjum w Szydłowie, a także byłych dyrygentów – Ireneusza Gralińskiego i Piotra Kopańskiego, którzy nadawali orkiestrze duszę i kształtowali jej brzmienie.

– Bardzo dziękuję wszystkim muzykom orkiestry, za aktywną działalność artystyczną, zaangażowanie i uczestnictwo w życiu kulturalnym i społecznym gminy. Obecność orkiestry na wielu wydarzeniach podnosi ich rangę i jest doceniana przez mieszkańców – podkreślił w swoim wystąpieniu wójt Krzysztof Kuliński. Jak przystało na jubileusz, muzycy pod batutą obecnego kapelmistrza Michała Domagały zaprezentowali swój kunszt muzyczny. W koncercie rozbrzmiały znane utwory, wykonane w mistrzowski sposób.

Uroczystość była wielkim wydarzeniem, nie tylko dla członków orkiestry, ale dla całej społeczności gminy. – W ciągu 20 lat zmieniali się dyrygenci, skład orkiestry, repertuar, a nawet stroje. Jedno pozostało niezmienne – umiłowanie muzyki i radość wspólnego muzykowania. Granie w orkiestrze to nie tylko szlifowanie swojego warsztatu i udział w wydarzeniach kulturalnych, to także wspólne spędzanie czasu, nowe przyjaźnie i znajomości – mówił wójt Kuliński. – Jubileusz 20-lecia Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Grabica to nie tylko święto muzyki, ale także hołd dla pasji, oddania i miłości do kultury. To wyjątkowy moment, który na zawsze pozostanie w sercach uczestników tej niezapomnianej uroczystości – dodał Krzysztof Kuliński.

Z okazji Jubileuszu 20-lecia pracy artystycznej składamy Orkiestrze gratulacje oraz gorące życzenia, by kolejne lata pracy przyniosły wiele satysfakcji i zawodowych sukcesów. Niech muzyczna pasja i zaangażowanie w rozwój Orkiestry uczynią Wasze życie bogatszym i radośniejszym. Dziękujemy za trud włożony w rozwój Orkiestry, rozwijanie świadomości i wrażliwości artystycznej mieszkańców gminy oraz zaangażowanie i pracę na rzecz społeczności lokalnej.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!