Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Joanna Łuczak z PCPR w Piotrkowie z tytułem Pracownika Pomocy Społecznej Województwa Łódzkiego, wyróżnienie dla Sylwii Grałek

Trudny, ale satysfakcjonujący – tak o swoim zawodzie mówią pracownicy socjalni. W Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi odbyły się we wtorek (23.11) Wojewódzkie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego.

W uroczystościach wzięli udział pracownicy ośrodków pomocy społecznej z całego regionu. Samorząd Województwa Łódzkiego reprezentowali: Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego, oraz radna Sejmiku Alicja Antczak.

– Nie ma wątpliwości, że wykonujecie swoje obowiązki zawodowe z wielkim zaangażowaniem, z wielką pasją – mówił podczas uroczystości wicemarszałek Zbigniew Ziemba. – Jesteście misjonarzami dobrej nadziei dla tych, którym służycie. Jesteście w służbie drugiemu człowiekowi, który czeka na waszą pomoc, na dobre słowo, na serdeczny uśmiech, który z konieczności w ostatnich miesiącach, musiał skrywać się za maseczką. Zawsze z głębi serca służycie tym, którzy czekają na waszą pomoc. Każdy dzień w waszej pracy niesie wyzwanie. Bardzo serdecznie dziękuje za wasze zaangażowanie – powiedział Zbigniew Ziemba.

Dzień Pracownika Socjalnego przypadający 21 listopada to święto wszystkich pracowników służb społecznych. Ich zadaniem jest stwarzanie odpowiednich warunków życia osobom, które zostały tego pozbawione. W województwie łódzkim jest ponad 9 tys. pracowników socjalnych. Obchody ich święta zorganizowało – w imieniu Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera – Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

Podczas gali w Teatrze im. Jaracza uhonorowani zostali przedstawiciele instytucji zaangażowanych w pomoc społeczną. Punktem kulminacyjnym było ogłoszenie laureatów trzech konkursów ogłoszonych przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej.

Pracownikiem Socjalnym Województwa Łódzkiego Roku 2021 została Pani Wioletta Jóźwiak – Majchrzak z Ośrodka Wsparcia Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi;

Tytuł Pracownika Pomocy Społecznej Województwa Łódzkiego zdobyła Pani Joanna Łuczak z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim;

Wyróżnienie w konkursie „Pracowniki Socjalny Województwa Łódzkiego Roku 2021 zdobyła Pani Sylwia Grałek z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim;

Pracownikiem Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej Województwa Łódzkiego 2021 została Pani Katarzyna Króliczak z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie.

Na zakończenie uczestnicy gali obejrzeli spektakl w wykonaniu aktorów Teatru im. Jaracza “Marzenie Nataszy” w reżyserii Mikołaja Kolady.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: