Wydarzenia

Ponad 2 miliony złotych dla rodzin zastępczych z powiatu piotrkowskiego

Ponad 2 mln zł zostaną zainwestowane w rozwój pieczy zastępczej w powiecie piotrkowskim. W połowie marca została podpisana umowa Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim z WUP w Łodzi o dofinansowanie na projekt „W Rodzinie siła”.

– Projekt realizowany przez 3 kolejne lata, pozwoli rodzinom zastępczym na nieodpłatne czerpanie z niezbędnej dla jej funkcjonowania pomocy psychologicznej, socjoterapeutycznej, pomocy w nauce dla dzieci w formie korepetycji i udział w grupach wsparcia i superwizji dla opiekunów i rodzin. W ramach projektu wsparcie zostanie skierowane do 110 osób. W tym 25 rodzin spokrewnionych, 6 rodzin niezawodowych, 2 zawodowych, dzieci z rodzinnego Domu Dziecka oraz placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego – powiedziała w rozmowie z nami Dorota Jankowska, z PCPR w Piotrkowie.

Za realizację projektu odpowiadało będzie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim. W ramach środków z projektu, PCPR zorganizuje w każdym roku 10 dniowy wypoczynek dla dzieci, oraz zadba o integrację środowiska rodzin zastępczych, również poprzez wyjazdy integracyjne i wspólne świętowanie.

Rodziny zastępcze, pełniąc kluczową funkcję w kształtowaniu opieki nad dziećmi, często w bardzo trudnych sytuacjach życiowych, dostają narzędzia do lepszego jutra dla siebie i swoich podopiecznych.

Wartość projektu to 2 006 844,45 zł, wysokość dofinansowania 1 705 844,45 zł.

ulotka

0 0 vote
Article Rating

Powiązane artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x