Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa nowego ronda

Plan zakłada, że jeszcze w tym roku ruszy jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych – budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Dmowskiego, Żelaznej, Górnej i al. Armii Krajowej – czytamy w komunikacie magistratu. 

Propozycja przebudowy jednego z największych i newralgicznych skrzyżowań w Piotrkowie zapadła podczas wczorajszej ostatniej sesji Rady Miasta. Inwestycja będzie możliwa do zrealizowania, dzięki wprowadzeniu zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej i budżecie miasta na 2018 rok, polegających na zabezpieczeniu pieniędzy na jej przeprowadzenie.

Projekt przebudowy skrzyżowania jest już gotowy, a w najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na realizację przedsięwzięcia. Budowa ronda wystartuje jeszcze w tym roku i zostanie rozłożona na dwa lata.

– Inwestycję rozpoczniemy od wykonania robót podziemnych, w ramach których zostaną przebudowane sieci: wodociągowa, deszczowa i kanalizacyjna oraz usunięte wszelkie kolizje – mówił podczas sesji Adam Karzewnik, zastępca prezydenta miasta, przybliżając harmonogram przedsięwzięcia. – W tym roku chcemy wykonać większość prac, jak chociażby wykonanie zarysu ronda, ale ten etap jest uzależniony od warunków pogodowych, jakie będą w okresie jesienno-zimowym oraz od szybkości wyłonienia wykonawcy.

Pozostałe roboty drogowe, w tym wylanie asfaltu, zostaną wykonane w przyszłym roku. Jak poinformował wiceprezydent, przez cały okres budowy prace będą wykonywane pod ruchem, tak aby nie zamykać skrzyżowania dla ruchu pojazdów.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!