reklama
GminyGorzkowiceWażne wiadomościWydarzenia

Jest projekt tunelu pod torami w Gorzkowicach

Starosta Piotr Wojtysiak przedstawił władzom Gorzkowic projekt tunelu pod przejazdem kolejowym. Teraz piłeczka jest po stronie PKP.

Zadanie pod nazwą “Koncepcja przebudowy dróg powiatowych 3915E i 1513E w m. Gorzkowice w zakresie budowy tunelu pod linią PKP”, a także kompleksowej modernizacji ul. Przedborskiej w Gorzkowicach do miejscowości Plucice, były przedmiotem spotkania wójta Gorzkowic Alojzego Włodarczyka ze starostą Piotrem Wojtysiakiem. W spotkaniu uczestniczył także radny Oskar Kuliński. – Jesteśmy w stałym kontakcie z projektantem. Dzisiaj obejrzeliśmy koncepcję architektoniczną tego rozwiązania. W samorządzie gminy Gorzkowice spotkaliśmy się by przeprowadzić analizę wykonalności tego projektu. Będziemy rozmawiać z parlamentarzystami, a także ze spółką PKP, w sprawie uzyskania środków na tę przebudowę – powiedział w rozmowie z nami starosta Wojtysiak. – Wcześniej pojawiły się informacje, mówiące o tym, że teren może być zbyt podmokły by wybudować prosty tunel, dlatego w koncepcji którą przedstawił projektant, tunel nie będzie przebiegał w śladzie drogi powiatowej, tego będzie nieco wyżej torów kolejowych. Pamiętajmy, że od projektu do wykonawstwa wiedzie długa droga, natomiast liczymy na to, że skoro są dziś tak duże środki na inwestycje które mają odciążyć przebudowę infrastruktury samorządów, gdzie można uzyskać dofinansowanie na poziomie 95%, na pewno takie wsparcie ułatwiłoby wykonanie takiej inwestycji – dodał starosta Piotr Wojtysiak.

Starosta poinformował także, że remont przedmiotowego fragmentu drogi powiatowej ul. Przedborska – Plucice został zgłoszony do rządowego funduszu Polski Ład.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!