Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Jest akt oskarżenia przeciwko Kamilowi Durczokowi

Do piotrkowskiego sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Kamilowi Durczokowi który 26 lipca zeszłego roku pod Piotrkowem spowodował po pijanemu kolizję na autostradzie A1. Zatrzymany wówczas dziennikarz w policyjny alkotest wydmuchał 2,6 promila.

Prokurator podtrzymał zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym połączony z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości, dlatego Durczokowi grozi aż 12 lat więzienia.

Według biegłych, w organizmie dziennikarza stwierdzono obecność substancji psychoaktywnych. Pochodzą one prawdopodobnie z zażytych leków których nie można łączyć z alkoholem. Ponadto śledczy ustalili, że w chwili kolizji Durczok jechał z prędkością około 90 km/h, przy czym obowiązywało w tym miejscu ograniczenie do 70.

Przypomnijmy: Kamil Durczok jechał z Gdańska w kierunku Katowic. W pewnym momencie uderzył jeden z pachołków który wpadł na samochód jadący z naprzeciwka. Ani jemu, ani kobiecie kierującej drugim pojazdem nic się nie stało. Po nocy spędzonej w areszcie, usłyszał zarzuty. Przyznał się do spowodowania kolizji w stanie nietrzeźwości, nie przyznał się natomiast do stawianego mu zarzutu sprowadzenia niebezpieczeństwa sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym.

Sąd nie wyznaczył jeszcze daty rozprawy.

Zobacz także:

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!