MoszczenicaWydarzenia

Jak zapobiegać pożarom? spotkanie w OSP Moszczenica

W najbliższą niedzielę (27.10) o godzinie 17:00 w remizie OSP w Moszczenicy przy ul. Piotrkowskiej 4 odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców gminy Moszczenica, którego myślą przewodnią jest uświadomienie zagrożeń pożarowych w gospodarstwach domowych. Podczas spotkania strażacy będą informować o zasadności posiadania czujek dymu i tlenku węgla oraz gaśnic.

– W ostatnich 5 latach na terenie gminy Moszczenica doszło do 250 pożarów. Blisko 50 z nich wybuchło w domach i mieszkaniach. Niestety odnotowano przypadki, w których w wyniki pożarów śmierć ponieśli lokatorzy. Akcja prowadzona przez moszczenickich strażaków ma zachęcić mieszkańców do zwiększenia troski o własne bezpieczeństwo. Wydając stosunkowo niewielkie pieniądze znacząco można podnieść swoje bezpieczeństwo. Koszt profesjonalnej czujki to 70-170 zł, podobne koszty dotyczą zakupu gaśnicy – mówi Piotr Kaźmierczak z OSP w Moszczenicy.

W przeprowadzenie akcji zaangażowali się strażacy OSP w Moszczenicy, Mistrz Kominiarstwa – Krzysztof Żak, specjalista w zakresie ochrony przeciwpożarowej Marek Galia. Organizację wspiera firma Aisko.
W czasie spotkania wśród jego uczestników losowane będą ufundowane przez Gminę Moszczenica dwufunkcyjne czujki dymu i tlenku węgla oraz gaśnice.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!