Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Jak pomóc Ukrainie? Powiat Piotrkowski koordynuje zbiórkę darów

Starostwo Powiatowe zgodnie z decyzją wojewody, zostało koordynatorem akcji pomocowej dla bombardowanej Ukrainy. To właśnie ten urząd ma zapewnioną rządową pomoc między innymi w transporcie zebranych rzeczy.

– Samorząd naszego powiatu aktywnie włączył się w niesienie pomocy dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Jeśli chcą państwo udzielić wsparcia potrzebującym, to zapraszam w sobotę 26 lutego, i w kolejnych dniach przyszłego tygodnia, w godzinach 9:00 – 14:00 do sali konferencyjnej znajdującej się w siedzibie Starostwa przy al. 3 Maja 33, gdzie odbywać się będzie zbiórka rzeczy dla potrzebujących – m.in. koców, śpiworów, opatrunków, środków czystości, latarek z bateriami, ciepłej odzieży i innych potrzebnych rzeczy. – poinformował starosta Piotr Wojtysiak.

Chętni mogą także dokonać wpłaty darowizny, na specjalnie utworzony numer konta.nr konta: 53 2030 0045 1110 0000 0138 0140. W tytule przelewu należy wpisać: Obywatelom Ukrainy – Powiat Piotrkowski. Starostwo oczekuje także na deklaracje pomocy od osób które zechcą przyjąć uchodźców, pomóc w tłumaczeniu dokumentów, pomóc pakować przekazany sprzęt, a także w każdej innej sprawie dotyczącej zbiórki i pomocy potrzebującym. Na adres poczty e-mail: pomocdlauchodzcow@powiat-piotrkowski.pl można przekazywać wiadomości w tej sprawie.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: