Piotrków TrybunalskiWydarzenia

ITD zatrzymało ciężarówkę. Kierowca zamiast 40 ton, przewoził prawie 80!

Ponad 78 ton ważył zespół pojazdów przewożący kruszarkę do betonu. Ciężarówka z ładunkiem trafiła na parking strzeżony. Pozostanie tam do momentu uzyskania właściwego zezwolenia. Wobec firmy transportowej toczy się teraz postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

W poniedziałek (21.10) o godz. 5:15 na ul. Sulejowskiej w Piotrkowie Trybunalskim patrol łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do kontroli ciężarówkę przewożącą dużą kruszarkę do betonu. Samochód skierowano na najbliższą wagę aby sprawdzić rzeczywistą masę całkowitą i naciski na osie. Zespół pojazdów z ładunkiem ważył ponad 78 ton zamiast dopuszczalnych 40 ton. Ciężki ładunek spowodował również przekroczenie dopuszczalnych nacisków na osie.

Ciężarówka trafiła na parking strzeżony i zostanie tam do czasu uzyskania przez przewoźnika zezwolenia kat. VII na przejazd pojazdu nienormatywnymi po drogach publicznych.

Wobec firmy transportowej toczy się postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia wysokiej kary pieniężnej – informuje łódzki oddział ITD

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Znawca
Znawca
22 października, 2019 13:12

rozwalą tą drogę do czasu wybudowania A1, Brawo !!!

Ewa
Ewa
22 października, 2019 15:08

Szefa za szelki oraz kierowce.Kazda yona x2tys zl x kilometr

Powiązane artykuły

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!