Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

ITD ujawnia kolejne przeładowane ciężarówki

Pracowity czas mają za sobą inspektorzy piotrkowskiego oddziału Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Łodzi. Kolejna noc i kolejne spotkania z przedsiębiorcami przewożącymi zbiorniki betonowe.

Tym razem przez piotrkowską wagę przejechały dwa takie zespoły pojazdów. W każdym wypadku ich rzeczywiste masy całkowite zamiast dopuszczalnych 40 ton osiągały blisko 60 ton. – Sytuacja ta nie mogła pozostać bez wpływu na naciski wywierane przez osie pojazdów na drogi. Nikt z kontrolujących nie pamiętał sytuacji gdy zmierzony nacisk podwójnej osi napędowej przekracza dozwolony o ponad 50%, co miało miejsce w tym wypadku. Oba pojazdy trafiły więc na parking strzeżony celem ich późniejszego przeładowania, a wobec wykonawców przewozu wszczęto postępowania zmierzające do nałożenia maksymalnych przewidzianych prawem kar pieniężnych – informuje ITD.

Foto: ITD

Kilka godzin wcześniej w tym samym miejscu zatrzymano pojazd, którego kierowca „zapomniał” o włożeniu karty kierowcy do tachografu. Niestety to zaniedbanie skończyło się dla niego mandatem karnym i zatrzymaniem prawa jazdy.

Foto: ITD
0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!