Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

ITD kontrolowało pojazdy przewożące zwierzęta. Ujawniono nieprawidłowości

Inspektorzy piotrkowskiego oddziału WITD Łódź prowadzący działania na drodze ekspresowej S8 i autostradzie A1 swoją uwagę poświęcili pojazdom przewożącym zwierzęta. Transport, to dla zwierząt sytuacja wysoce stresująca dlatego niezwykle ważnym jest, aby odbywał się we właściwych warunkach.

Jednym z wymogów jest zapewnienia właściwego zagęszczenia zwierząt. Jako, że inspektorzy mieli w czasie działań możliwość wykorzystywania wag to zważono dwa zespoły pojazdów przewożących takie ładunki. W obu przypadkach masa rzeczywista aut przekraczała dopuszczalną.

W związku z tym jeden z skontrolowanych pojazdów pod nadzorem lekarzy Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej przeładowano na miejscu kontroli i zezwolono na jego dalszą jazdę. W drugim przypadku zwierzęta trafiły do miejsca odpoczynku i dopiero po odpowiednio długiej przerwie i zapewnieniu jeszcze jednego pojazdu kontynuowały podróż. Wobec niefrasobliwych przewoźników wszczęto postępowania administracyjne zmierzające do nałożenia stosownych kar pieniężnych.

ITD na bieżąco prowadzi kontrole pojazdów. W ostatnich dniach ujawniono przekroczenie dopuszczalnych parametrów w przypadku dziewięciu aut dostawczych i trzech innych pojazdów ciężarowych. W jednym wypadku ujawniono, że zbiorniki na paliwo jakie zamontowano na jednostce transportowej są zbyt duże.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!