Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Inspektor ITD po cywilnemu ujawnił nieprawidłowości w kursowaniu autobusu. Kierowcy grozi ponad 10 tys. kary!

Kierowca przewoził pasażerów na linii regularnej bez wymaganego zezwolenia, ale nie był to koniec kłopotów szofera. Kontrola ujawniła także, że kierujący nie wydawał biletów, a przewóz wykonywał autobusem, który nie był prawidłowo oznakowany tablicami. Teraz grozi mu kara administracyjna do 10 500 złotych.

Inspektorzy ITD z Piotrkowa Trybunalskiego przeprowadzili kontrolę autobusu, który przewoził pasażerów na linii Kalisko – Bełchatów. Jeden z inspektorów wsiadł do autobusu jako pasażer żeby sprawdzić czy kierowca wykonuje przewóz z obowiązującymi przepisami.

Podczas przewozu kierujący nie wydał inspektorowi jadącemu po cywilnemu biletu. Szczegółową kontrolę autobusu przeprowadzono na przystanku końcowym w Bełchatowie. Okazało się, że kierowca nie posiada zezwolenia na linię regularną, którą obsługiwał, podczas przewozu nie wydawał pasażerom biletów, a autobus nie posiadał tablic kierunkowych z przodu i z tyłu pojazdu.

Za naruszenia przepisów, przewoźnikowi grozi wysoka kara administracyjna w kwocie 10 500 złotych. Kierującemu wydano zakaz dalszej jazdy z pasażerami do momentu uzyskania wymaganego zezwolenia.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!