GminyWydarzenia

Inauguracja Rady Seniorów Powiatu Piotrkowskiego II kadencji

W starostwie zainaugurowano II kadencję Rady Seniorów Powiatu Piotrkowskiego. Powołano do niej 20 członków. W skład Rady Seniorów weszli m.in. przedstawiciele stowarzyszeń działających w oparciu o politykę senioralną, a także działacze społeczni na co dzień współpracujący z osobami starszymi i niepełnosprawnymi.

– Powiat Piotrkowski jest otwarty na opiekę senioralną w miejscu zamieszkania osób starszych. W kwietniu rusza projekt „PoCUŚ – Piotrkowskie Centrum Usług Środowiskowych”, którego celem jest zwiększenie dostępności do wysokiej jakości usług społecznych poprzez m.in otwarcie Klubu Seniora, Placówek Wsparcia Dziennego, Wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego – mówił podczas swojego wystąpienia Piotr Wojtysiak starosta piotrkowski. Spotkanie koncentrowało się głównie na zaprezentowaniu możliwości projektowych z naciskiem na telemedycynę i wynikającej z niej potrzeby podnoszenia kompetencji cyfrowych, którą z kolei będzie realizował przyszłoroczny projekt „Kuźnia cyfryzacji obywateli”. Starosta podkreślił znaczącą rolę Rady Seniorów w konsultowaniu programów profilaktycznych, opiniowaniu rozwiązań w zakresie polityki społecznej, zdrowotnej i infrastrukturalnej, co w znacznym stopniu podniesie poziom jakości życia osób w wieku senioralnym.

Podczas spotkania wybrano także zarząd Rady. Przewodniczącym Rady Seniorów wybrano Panią Wandę Amarantidou, zastępcą została Janina Franczak-Kujawska, a sekretarzem będzie Teresa Korytkowska.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x