Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Human Machine już w ten weekend

W sobotę wieczorem startuje w Piotrkowie kolejna edycja marszu Human Machine. Śmiałkowie będą mieli do pokonania 50 lub 100 km po ulicach ścisłego centrum miasta.

To będzie trzecia edycja tego niezwykle wyczerpującego marszu. – Zawodnicy mają do pokonania 100 km w czasie 24 godzin lub 50 km w 12 godzin. Wszystko odbywać się będzie w centrum miasta, w okolicach parku Jana Pawła II. Będziemy mieli kilka imprez dodatkowych, dlatego jak to się mówi: będzie się działo! Trasa marszu przebiega ulicą Słowackiego, Placem Kościuszki i ulicą Toruńską. Trasa będzie zabezpieczona, a ulice będą zamknięte – zapewnia Dariusz Zimowski, organizator turnieju

Na marszu obecna będzie także 12-letnia Marysia, która od urodzenia choruje na czterokończonowe dziecięce porażenie mózgowe. – Marysia w zeszłym roku tylko oglądała zmagania sportowców. Bardzo jej się podobało, dlatego w tym roku postanowiliśmy wziąć udział w marszu. Idziemy z całą rodziną, przyjaciółmi oraz znajomymi, którzy każdego dnia wspierają nasza córkę. Marysia pokona tę trasę w specjalnym wózku – mówi Gabriela Rozwandowicz, mama nastolatki.

W związku z marszem, zmianie ulegną także trasy przejazdu autobusów komunikacji miejskiej. – Przez najbliższy weekend zamknięta dla ruchu zostanie ul. Słowackiego na odcinku od ul. Sienkiewicza do pl. Kościuszki. Oznacza to, że od soboty od godziny 14.00, do niedzieli do godziny 23.00, nastąpią zmiany tras przejazdu autobusów MZK przez centrum Piotrkowa – informuje Jarosław Bąkowicz z piotrkowskiego magistratu.

Linie 0 i 6 w kierunku Mickiewicza i Wierzej od przystanku Dworzec Kolejowy pojadą ul. Słowackiego, Sienkiewicza do przystanku Sienkiewicza-Urząd Miasta i dalej bez zmian. W kierunku powrotnym autobusy w/w linii od przystanku Sienkiewicza – Urząd Miasta pojadą ul. Sienkiewicza, al. Kopernika, Stronczyńskiego, Wojska Polskiego do przystanku W. Polskiego – Wiadukt i dalej bez zmian.

Linie 1, 5 i 8 w kierunku Lotniska, ul. Wolborskiej, Rakowskiej, Świerczowskiej od przystanku Dworzec Kolejowy pojadą ul. Słowackiego, Sienkiewicza, al. Kopernika do przystanku al. 3 Maja-al. Kopernika i dalej bez zmian. W kierunku powrotnym autobusy tych linii od przystanku 3 Maja – Kopernika pojadą al. 3 Maja, ul. Stronczyńskiego, Wojska Polskiego do przystanku W. Polskiego – Wiadukt i dalej bez zmian.

Autobusy linii 2, 4 i 7 w kierunku Rakowskiej i Wierzej od przystanku Dworzec Kolejowy pojadą ul. Słowackiego, Sienkiewicza, al. Kopernika do przystanku al. Kopernika – Pl. Niepodległości i dalej bez zmian. W kierunku powrotnym autobusy w/w linii od przystanku Kopernika – Pl. Niepodległości pojadą al. Kopernika, ul. Stronczyńskiego, Wojska Polskiego do przystanku W. Polskiego – Wiadukt i dalej bez zmian.

Autobusy linii 9 w kierunku Nowowiejskiej od przystanku W. Polskiego – Cmentarna pojadą ul. W. Polskiego do przystanku W. Polskiego – Wiadukt i dalej bez zmian. W kierunku powrotnym autobusy w/w linii od przystanku Dworzec Kolejowy pojadą ul. Słowackiego, Dąbrowskiego, Wojska Polskiego do przystanku W. Polskiego – Zamurowa i dalej bez zmian.

By wziąć udział w zawodach, należy wypełnić specjalny formularz, do którego link dostępny poniżej.

TUTAJ

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!