Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Historyczne LIM-y nad Piotrkowem

Historyczne wydarzenie lotnicze. Na lotnisku w Piotrkowie gościła przelotem para samolotów LIM-2. Dwa odrestaurowane przez grupę entuzjastów lotnictwa samoloty pozowały w miniony piątek do zdjęć w sesji Air-to-Air Meeting. Sesja polega na fotografowaniu samolotów w ich naturalnym środowisku, w locie.

Do Piotrkowa już po raz 18 zjechali najlepsi polscy (byli także z zagranicy) fotografowie specjalizujący się w robieniu zdjęć statkom powietrznym. Projekt ten organizowany jest wspólnie przez Sławka HESJA Krajniewskiego i Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej. Efekty tych sesji można obejrzeć m.in. na stronie www.hesja.pl

Para samolotów LIM-2 o znakach SBLim2 „006” oraz Lim2 „ 02″ ponad 30 lat temu stacjonowała w JW 5401 w Modlinie. – Dziś samoloty przywrócone zostały do życia, wszystko dzięki wytężonej pracy zespołu mechaników, techników, pilotów i wielu innych osób. – powiedział Marcin Pampuch, z-ca dyrektora Aeroklubu.  Samoloty przeleciały nisko nad płytą lotniska w Piotrkowie i udały się w kierunku zarezerwowanej przestrzeni powietrznej nad Zalewem Sulejowskim, gdzie odbyła się sesja fotograficzna. Fotografowie z samolotu zwanego potocznie fotoschip robili zdjęcia Lim-om, które leciały za nim. 

4.7 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!