Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Helikopter z KWP będzie patrolował drogi miasta i powiatu – ZOBACZ FILM Z AKCJI

Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu do patrolowania dróg miasta i powiatu piotrkowskiego skierowany będzie helikopter z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi – poinformował podczas środowej narady Komendant Miejski Policji. W siedzibie policji spotkali się przedstawiciele wszystkich służb odpowiedzialni za bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W związku z przebudową autostrady A1 ruch samochodowy w mieście zwiększył się kilkukrotnie. Nie ma tygodnia, by funkcjonariusze ITD nie nałożyli kary na kierowców ciężarówek którzy skracają sobie drogę wjeżdżając do miasta tzw. „ponadgabarytem”. Także policjanci mają pełne ręce roboty.Tylko w zeszłym roku na przebudowywanym odcinku mundurowi zanotowali pięciokrotny wzrost kolizji.

-Na dzisiejsze spotkanie przybyli wszyscy ci, którzy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo na naszych drogach. Jesteśmy tu po to żeby wypracować sposób dalszego działania i podsumować to co zrobiliśmy do tej pory. To kolejne takie spotkanie, poprzednie odbyło się około miesiąc temu, podjęliśmy wtedy pewne zobowiązania i dziś sprawdzimy efekty. Pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie zrobić sami, jak na przykład zważyć ciężarówkę, dlatego w tych działaniach pomaga nam ITD. Nie zapominamy o współpracy z firmą „Budimex” która błyskawicznie reaguje na nasze uwagi dotyczące oznakowania ruchu na A1. Włączyli się w ręczne starowanie ruchem na węźle bełchatowskim co poprawia płynność poruszania się. Ponadto cały czas próbujemy zwiększyć naszą aktywność na drogach. Robimy to poprzez dodatkowe służby, a te są finansowane z budżetu miasta i starostwa. To, jak efektywnie wykorzystywać te służby, gdzie je kierować, w jakich godzinach, ustalamy sobie podczas roboczych spotkań. Mam zapewnienie z komendy wojewódzkiej, że w najbliższej akcji pod nazwą „TIR” wykorzystamy śmigłowiec. Warunek jest tylko jeden – dobre warunki pogodowe – mówi mł. insp. Krzysztof Mikułowski, Komendant Miejski Policji w Piotrkowie.

W walkę z TIRami włączają się także piotrkowscy strażnicy miejscy, którzy zwracają uwagę na zaparkowanie w niedozwolonych miejscach ciężarówki. – Zdarza się i mamy takie sygnały, że na terenie miasta w miejscach do tego nieprzeznaczonych, parkują ciężkie samochody, które w ogóle nie powinny się tam znaleźć. Na obrzeżach Piotrkowa są wyznaczone parkingi dla tirów, m.in. na terenie MZK, ale nie wszyscy kierowcy ciężarówek stosują się do tych przepisów. W tym zakresie stale współpracujemy z kolegami z policji – mówił komendant Straży Miejskiej Jacek Hofman.

– Temat bezpieczeństwa mieszkańców ziemi piotrkowskiej to jedna z najważniejszych dla nas spraw. Wiele razy rozmawialiśmy na ten temat podczas posiedzeń Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zauważyliśmy, że liczba wypadków i kolizji na autostradzie A1 wzrosła pięciokrotnie w stosunku do roku ubiegłego. Wspólnie z policją, samorządowcami, wykonawcami autostrady oraz posłem Grzegorzem Lorkiem, podjęliśmy działania umożliwiające mieszkańcom bezpieczne poruszanie się między gminami. Najważniejszym teraz zadaniem jest organizacja przejazdu dla rolników w miejscowości Papieże. Wspólnie z posłem Lorkiem rozmawiamy na ten temat w GDDKiA aby wykonawca autostrady mógł umożliwić przejazd przez budowę sprzętu rolniczego – powiedział starosta Piotr Wojtysiak.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrkowianin
Piotrkowianin
6 lutego, 2020 14:36

Tam by się przydał dron, który nagrywałby takich zawodowych kierowców blokujących skrzyżowanie:
comment image
A potem mandacik ze zdjęciem na adres właściciela pojazdu.

mieszkaniecPT
mieszkaniecPT
Reply to  Piotrkowianin
6 lutego, 2020 17:01

Takich blokujących dziennie jest pełno, praktycznie przy każdej zmianie świateł.

Powiązane artykuły

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!