KulturaNadchodzące wydarzeniaPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

HARC zaprasza na grę miejską

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC serdecznie zaprasza na organizowaną grę miejską HARC 2023. Podczas tego eventu uczestnicy cofną się w czasie, aż 160 lat – do Powstania Styczniowego.

Fabuła gry w całości nawiązuje do Powstania Styczniowego – przygotowań, przebiegu i reperkusji.

– Jesteśmy przekonani, że to co zobaczą, czego doświadczą uczestnicy oraz pokonane przez nich wyzwania pozostaną w ich pamięci na zawsze! Formuła nie pozwala na przekazanie wielu szczegółów – tego trzeba zwyczajnie doświadczyć. Możemy jednak zapewnić, że uczestnicy na własne oczy ujrzą jak wyglądali powstańcy, obejrzą nietypowe miejsca Piotrkowa Trybunalskiego, a dzięki angażującym zadaniom zdobędą wiedzę i nabiorą umiejętności rozwiązywania problemów w grupie, a wszystko w formie zabawy i w ruchu – mówi Kalina Mielczarek z HARCA, zachęcając do wzięcia udziału: – Gra jest całkowicie darmowa i stworzona z myślą zarówno o dzieciach jak i dorosłych – mówi.

Wydarzenie odbędzie się w Piotrkowie Trybunalskim na świeżym powietrzu i wymaga pieszego poruszania się na terenie miasta, a zwycięska grupa otrzyma nagrodę.

Gra polega przede wszystkim na logicznym myśleniu oraz odczytywaniu ukrytych wskazówek i jej głównym celem jest zdobycie przez uczestników wiedzy dotyczącej Powstania Styczniowego.

Współorganizatorem czuwającym nad merytoryką jest Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim. Wydarzenie jest objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Gra dofinansowana jest ze środków Biura „Niepodległa” w ramach projektu dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864” – dodaje Arkadius, Wojtysiak Prezes Stowarzyszenia HARC.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 20.09.2023r. Regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie www.harc.com.pl.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!