GrabicaWażne wiadomościWydarzenia

Grabica: Wójt Krzysztof Kuliński uzyskał absolutorium – jednogłośnie

Przy zachowaniu niezbędnych środków bezpieczeństwa Rada Gminy Grabica podczas ostatniej sesji udzieliła Wójtowi Krzysztofowi Kulińskiemu absolutorium za 2019 rok. Po wcześniejszym zapoznaniu się ze sprawozdaniem finansowym oraz sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2019 rok, a także opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz stanowiskiem Komisji Rewizyjnej, Radni Gminy Grabica jednogłośne podjęli uchwałę w tej sprawie.


Podczas XVI posiedzenia wójt przedstawił również w prezentacji wizualnej Raport o Stanie Gminy, który był podsumowaniem jego działalności w roku poprzednim. W dokumencie tym zawarte były założenia budżetowe i wykonane zadania w roku ubiegłym. Rada przyjęła go jednomyślnie i udzieliła Wójtowi wotum zaufania.

Wójt wyraził wdzięczność za udzielenie absolutorium i wotum zaufania, podziękował radnym za doskonałą współpracę, jednomyślność oraz aprobatę kierunków rozwoju Gminy i proponowanych priorytetów. Wyraził nadzieję, że dalsza współpraca będzie układała się jak najlepiej i kolejne budżety będą sprzyjały jej rozwojowi.

– Zarządzanie publicznymi pieniędzmi to bardzo odpowiedzialne zadanie, a udzielone absolutorium oznacza stwierdzenie prawidłowości finansowego działania naszego samorządu. Dowodem na dobre zarządzanie finansami publicznymi jest umieszczenie Gminy Grabica na 141 miejscu spośród wszystkich gmin wiejskich w Polsce w prestiżowym Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego za 2019 rok – powiedział podczas swojego wystąpienia wójt Krzysztof Kuliński. – Wysoka pozycja w tym badaniu świadczy o dobrej sytuacji finansowej samorządu Gminy Grabica oraz trafności decyzji podejmowanych przez jej władze. To przede wszystkim obiektywna ocena wysokiej jakości pracy oraz potwierdzenie kompetentnych działań Radnych, którzy decydują o kierunku rozwoju Naszej małej Ojczyzny – dodał wójt.

Równie ważnym punktem obrad w poniedziałkowej posiedzeniu było podjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz wysokości stawki. I tutaj ważna informacja dla właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Grabica – uchwalono, że przy selektywnej zbiórce odpadów oraz przy kompostowaniu odpadów bio we własnym kompostowniku zapłacimy 16 zł za osobę (bez kompostowania 22 zł od osoby). Brak segregacji skutkuje naliczeniem kary w wysokości 44 zł na osobę.

To wciąż jedne z najniższych opłat w regionie, a śmieci będą też częściej od nas odbierane. Zmiany będą obowiązywać od 1 sierpnia, w związku z czym konieczne będzie złożenie nowej deklaracji w Urzędzie Gminy.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!