GminyGrabicaWydarzenia

Grabica: Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego ws ASF

Hodowla trzody chlewnej to jedna z tradycyjnych gałęzi lokalnego rolnictwa i źródło utrzymania wielu mieszkańców gminy Grabica, dlatego, w związku z trudną i stale zmieniającą się sytuacją epizootyczną w zakresie rozprzestrzeniania się Afrykańskiego Pomoru Świń i realnym zagrożeniem przeniesienia wirusa na teren powiatu, w siedzibie Urzędu Gminy w Grabicy odbyła się narada Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Podczas posiedzenia, zwołanego przez wójta Krzysztofa Kulińskiego, jego przedstawiciele zapoznali się z informacjami na temat ryzyka związanego z wystąpieniem tego zjawiska oraz działaniami na rzecz jego zapobiegania. Ze względu na bliskie sąsiedztwo wystąpienia ogniska ASF i dalszym jego rozprzestrzenianiem, podczas spotkania omawiano zasady współpracy i zadania poszczególnych służb, inspekcji weterynaryjnej oraz jednostek samorządu terytorialnego w przypadku pojawienia się ogniska wirusa na terenie Gminy Grabica.

Warto zaznaczyć, że już w 2017 roku władze Gminy Grabica podjęły pierwsze działania dotyczące trudnej sytuacji producentów trzody chlewnej, zwłaszcza problemu zbliżającego się niebezpiecznie do granic województwa wirusa ASF. Wystosowano m. in. list z postulatami do Prezesa Rady Ministrów o podjęcie skutecznych mechanizmów powstrzymania choroby, a także zorganizowano szereg spotkań, na których poruszano ważne dla rolników kwestie.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!