GorzkowiceWażne wiadomościWydarzenia

Gorzkowice: Akcja krwiodawstwa – ważne informacje

Uwaga mieszkańcy gminy Gorzkowice. Organizatorzy niedzielnej zbiórki krwi zaplanowanej na najbliższą niedzielę, oraz pandemią koronawirusa, proszą o zapoznanie się z kilkoma ważnymi informacjami.

1. Akcja odbędzie się zgodnie z harmonogramem w godzinach 10:00 – 13:00 na placu OSP/Dom Kultury w Gorzkowicach 22 marca. (O wcześniejszym potwierdzaniu przybycia przeczytacie poniżej). Decyzja o jej organizacji została utrzymana ze względu na brak krwi dla chorych, jak chociażby dla małego Krystianka, u którego nastąpił nawrót choroby nowotworowej.

2. Na akcję przybywają wyłącznie osoby zdrowe!

3. Na kilka godzin przed oddaniem krwi należy spożyć lekki posiłek i nawodnić organizm. Nie należy spożywać ciężkostrawnych posiłków i pić alkoholu.

4. Każda z przybyłych osób będzie miała mierzoną temperaturę.

5. Osoby, które w marcu wróciły z zagranicy, nie mogą brać udział w akcji!

6. Wypełnianie kart do rejestracji nie będzie się odbywało tak jak dotychczas w Domu Kultury. Każda z osób która otrzyma formularz, wypełnia go w miejscu odosobnienia i dopiero wtedy pojedynczo po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu godziny, kieruje się do ambulansu.

Kwestionariusz dawcy, można także pobrać TUTAJ, wydrukować i przynieść już wypełniony.

7. W związku z zagrożeniem epidemilogicznym, prowadzony będzie rejestr osób chcących oddać krew. Chodzi o to, by odpowiednio wcześniej zaplanować wizytę osób chcących oddać krew i zminimalizować ryzyko ewentualnego zarażenia. Osoby, które w najbliższą niedzielę zdecydują się oddać krew w Gorzkowicach, proszone są o kontakt z Oskarem Kulińskim, pod numerem telefonu 503 418 847.

– Zdajemy sobie sprawę o nadzwyczajnym czasie na przeprowadzenia akcji honorowego krwiodawstwa, jednak w związku z postępującym brakiem krwi, jej powodzenie ma ogromne znaczenie. Prosimy o wyrozumiałość jak i wcześniejszy kontakt telefoniczny. Zebrana krew będzie dedykowana 3-letniemu Krystianowi Pełce, chorującemu na nowotwór złośliwy, który pilnie potrzebuje naszej pomocy – poinformował Oskar Kuliński.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!