Aleksandrów

Gminne Święto Plonów w Aleksandrowie

Rolnicy z gminy Aleksandrów mieli okazję brać udział w corocznym Gminnym Święcie Plonów, które tradycyjnie zostało połączone z festynem rodzinnym. Po mszy dziękczynnej korowód dożynkowy udał się na teren boiska sportowego w Aleksandrowie.

Tegorocznymi starostami dożynek byli: Anna Mamrot oraz Witold Jęcek. Wójt w swoim przemówieniu podkreślał rolę rolnictwa i dziękował rolnikom za trud, jaki wkładają w swoją pracę. Zgodnie z tradycją, przybyli zostali poczęstowani chlebem dożynkowym. Po części dożynkowej odbył się festyn rodzinny, podczas którego można było podziwiać m.in. pokazy lotnictwa modelarskiego, próbować regionalnych przysmaków, a najmłodsi korzystali z czekających na nich atrakcji. Zwyczajem w gminie Aleksandrów są dwa konkursy dla sołectw: na najładniejszy wieniec dożynkowy i najładniejsze stoisko dożynkowe. W pierwszym konkursie udział wzięły następujące wsie: Aleksandrów, Ciechomin, Dąbrowa nad Czarną, Dębowa Góra – Kolona, Janikowice, Justynów, Kotuszów, Marianów, Siucice, Szarbsko, Ostrów, Rożenek, Włodzimierzów i Wolica. Zwycięzcą konkursu zostało sołectwo Siucice, drugie miejsce zajęło sołectwo Rożenek, a trzecie Kotuszów. W drugim konkursie udział brały: Janikowice, Aleksandrów, Siucice, Stara oraz Wolica. W tej rywalizacji laur zwycięstwa powędrował do wsi Stara. Drugą lokatę wywalczyły panie z Janikowic, natomiast trzecią Siucice. Całość imprezy zakończył występ zespołu Power Play oraz dyskoteka pod gwiazdami.

Tagi

Powiązane artykuły

20 komentarzy

 1. Biedne dziewczyny z domu pomocy w Dąbrówce na siłe zagonione przez wójta do śpiewania. Miny na zdjęciach jakby za kare tam były. Starsze kolezanki wypchneli do tylu.

  1. Z tego co wiem, dziewczyny śpiewają bo chcą! Nikt ich do tego nie zmuszał….proponuje najpierw się dopytać, dowiedzieć u źródła a potem komentować!

 2. Jak na rok wyborczy to bardzo skromnie. Nic nowego, gwiazda taka sobie, zespoły też bez szału. Bigos jak co roku ten sam, może by inną firmę zatrudnić do jego przygotowania? Rożenek to nie jedyna firma świadcząca tego typu usługi w okolicy, a są inne, które dużo lepiej gotują. Na plus atrakcje dla dzieci i pogoda.

 3. Chciałabym żeby każdy się napracowal tyle przy przygotowaniu stołu i wieńca co niektóre dziewczyny, bo słowo że to sołectwa przygotowywaly stoły i wieńce są bardzo na wyrost. Wiem że niektóre stoły były przygotowywane np tylko przez dwie czy trzy panie,które jeszcze pracują zawodowo i wychowują małe dzieci a do tego mają gospodarstwa a wy piszecie że było mało przygotowane??? Za darmo to każdy chciałby się najeść do syta a może byście tak wrzucali im co łaska za pierożki i kielicha do kubeczka??? Wstyd i jeszcze im wypominacie że zgarneli wynagrodzenia przecież za coś też musieli kupić składniki na to co przygotowali. Najlepiej jest oceniać jak się nic nie robi i nie zdąży się zjeść za darmo.

 4. Ludzie na takie imprezy nikt za swoje nie kupuje, za wszystko płaci UG…U Małeckiego, to chociaż było co pojeść i nikt nie wołał do puszki.

  1. A czy na dożynkach ktoś wołał do puszki ? Nie widziałam takiej sytuacji. Natomiast u P. Małeckiego atrakcje dla dzieci były odpłatnie!

 5. Jednym z głównych istotnych dla fotografów założeń RODO jest rozpoznanie wizerunku jako danej osobowej. Trzeba jednak podkreślić, że nie jest to nic nowego – wizerunek uważany jest za taką daną na mocy już obecnie obowiązującego polskiego prawa. Za sprawą rozporządzenia konieczne będzie jednak uzyskiwanie indywidualnych, rozszerzonych zgód od fotografowanych osób na jego przetwarzanie i wykorzystywanie w celach marketingowych, które obejmują nie tylko sesje komercyjne, ale także publikację w internetowych galeriach, na blogu, w portfolio fotografa czy udostępnianie zdjęć w sieciach społecznościowych. Słowem właściwie wszystkie pola działalności fotograficznej.

  1. W związku z powyższym w przypadku fotografii prasowej i reportażowej, która może być uznana za materiał prasowy będący obrazem o charakterze informacyjnym, publicystycznym, dokumentalnym lub innym (art. 7 ust. 1 pkt 4 Prawa prasowego) nie znajdą zastosowania przepisy o podstawie przetwarzania danych tj. np. zgody, przepisy dotyczące obowiązku informacyjnego, prawa do sprostowania, przepisy dotyczące przenoszeni danych, część tych dotyczących powierzenia przetworzenia danych a także rejestrowania czynności przetwarzania.

 6. Ludzie najpierw zastanówcie się nad tym co piszecie! Umiecie tylko krytykować i wyszukiwać potknięć we wszystkich imprezach odbywających się w gminie. A kto z was chociaż raz postawił się na miejscu organizatorów? Kto z was zaangażował się w przygotowania wieńców czy stołów? Kto z was? Nieliczni!!! Gdyby każdy wykazał odrobinę ludzkiej życzliwości (bo o zaangażowanie niestety trudno) nie byłoby tylu problemów, zawiści, krytyki a nawet oskarżeń. Zacznijcie używać rozumu o ile go macie bo po komentarzach mam pewne wątpliwości.

  1. Zgadzam się z przedmówcą! W tej gminie nic nikomu nie pasuje…ale, żeby podziałać coś wspólnie, przyjść, czymś się wykazać to już bardzo trudno! Proponuje wiecznym krytykantom znaleźć sobie w końcu coś do roboty a nie zajmować się wylewaniem ,,pomyji” gdzie popadnie.

 7. Impreza bardzo udana. Pogoda dopisała, humory także. Koncert Power play mistrzostwo! Warto było czekać. Jedzenia jak na starania i zupełną darmochę było duuuużo. Widziałam jak niektórzy opychali się ile mogli więc nie dziwota, że nie dla wszystkich starczyło….Gratuluje organizatorom!

 8. Mi się podobało! Zarówno Dożynki jak i piknik historyczny, w którym brałam udział zdecydowanie na plus! Coś na ząb, coś dla ucha a i atrakcje dla dzieciaków super.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Sprawdź także
Close
Back to top button
Close
Close