Aleksandrów

Gminne Święto Plonów w Aleksandrowie

Rolnicy z gminy Aleksandrów mieli okazję brać udział w corocznym Gminnym Święcie Plonów, które tradycyjnie zostało połączone z festynem rodzinnym. Po mszy dziękczynnej korowód dożynkowy udał się na teren boiska sportowego w Aleksandrowie.

Tegorocznymi starostami dożynek byli: Anna Mamrot oraz Witold Jęcek. Wójt w swoim przemówieniu podkreślał rolę rolnictwa i dziękował rolnikom za trud, jaki wkładają w swoją pracę. Zgodnie z tradycją, przybyli zostali poczęstowani chlebem dożynkowym. Po części dożynkowej odbył się festyn rodzinny, podczas którego można było podziwiać m.in. pokazy lotnictwa modelarskiego, próbować regionalnych przysmaków, a najmłodsi korzystali z czekających na nich atrakcji. Zwyczajem w gminie Aleksandrów są dwa konkursy dla sołectw: na najładniejszy wieniec dożynkowy i najładniejsze stoisko dożynkowe. W pierwszym konkursie udział wzięły następujące wsie: Aleksandrów, Ciechomin, Dąbrowa nad Czarną, Dębowa Góra – Kolona, Janikowice, Justynów, Kotuszów, Marianów, Siucice, Szarbsko, Ostrów, Rożenek, Włodzimierzów i Wolica. Zwycięzcą konkursu zostało sołectwo Siucice, drugie miejsce zajęło sołectwo Rożenek, a trzecie Kotuszów. W drugim konkursie udział brały: Janikowice, Aleksandrów, Siucice, Stara oraz Wolica. W tej rywalizacji laur zwycięstwa powędrował do wsi Stara. Drugą lokatę wywalczyły panie z Janikowic, natomiast trzecią Siucice. Całość imprezy zakończył występ zespołu Power Play oraz dyskoteka pod gwiazdami.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Siucok
Siucok
26 sierpnia, 2018 13:46

Biedne dziewczyny z domu pomocy w Dąbrówce na siłe zagonione przez wójta do śpiewania. Miny na zdjęciach jakby za kare tam były. Starsze kolezanki wypchneli do tylu.

Anonimowo
Anonimowo
Reply to  Siucok
3 września, 2018 10:11

Z tego co wiem, dziewczyny śpiewają bo chcą! Nikt ich do tego nie zmuszał….proponuje najpierw się dopytać, dowiedzieć u źródła a potem komentować!

wsiok
wsiok
26 sierpnia, 2018 19:36

Sołectwa przygotowali jedzenie, ale mało kto się załapał.

Sołtys
Sołtys
27 sierpnia, 2018 05:43

Czekamy teraz na wycieczkę dla zasłużonych za organizację dożynek.

Bez szału
Bez szału
27 sierpnia, 2018 08:57

Jak na rok wyborczy to bardzo skromnie. Nic nowego, gwiazda taka sobie, zespoły też bez szału. Bigos jak co roku ten sam, może by inną firmę zatrudnić do jego przygotowania? Rożenek to nie jedyna firma świadcząca tego typu usługi w okolicy, a są inne, które dużo lepiej gotują. Na plus atrakcje dla dzieci i pogoda.

mieszkaniec
mieszkaniec
27 sierpnia, 2018 09:22

Ta! Organizatorzy wieńców i stołów nagrody zgarnęli i jeszcze wycieczka się śni.

skotniczanka
skotniczanka
27 sierpnia, 2018 18:06

Chciałabym żeby każdy się napracowal tyle przy przygotowaniu stołu i wieńca co niektóre dziewczyny, bo słowo że to sołectwa przygotowywaly stoły i wieńce są bardzo na wyrost. Wiem że niektóre stoły były przygotowywane np tylko przez dwie czy trzy panie,które jeszcze pracują zawodowo i wychowują małe dzieci a do tego mają gospodarstwa a wy piszecie że było mało przygotowane??? Za darmo to każdy chciałby się najeść do syta a może byście tak wrzucali im co łaska za pierożki i kielicha do kubeczka??? Wstyd i jeszcze im wypominacie że zgarneli wynagrodzenia przecież za coś też musieli kupić składniki na to co… Czytaj więcej »

żarłok
żarłok
28 sierpnia, 2018 08:04

Ludzie na takie imprezy nikt za swoje nie kupuje, za wszystko płaci UG…U Małeckiego, to chociaż było co pojeść i nikt nie wołał do puszki.

gospodarz
gospodarz
Reply to  żarłok
28 sierpnia, 2018 10:03

Obsadzta se tego Maleckiego w ramki i zryjta do syta za darmo

Mieszkanka
Mieszkanka
Reply to  żarłok
30 sierpnia, 2018 06:11

A czy na dożynkach ktoś wołał do puszki ? Nie widziałam takiej sytuacji. Natomiast u P. Małeckiego atrakcje dla dzieci były odpłatnie!

rodo
rodo
28 sierpnia, 2018 10:07

Jednym z głównych istotnych dla fotografów założeń RODO jest rozpoznanie wizerunku jako danej osobowej. Trzeba jednak podkreślić, że nie jest to nic nowego – wizerunek uważany jest za taką daną na mocy już obecnie obowiązującego polskiego prawa. Za sprawą rozporządzenia konieczne będzie jednak uzyskiwanie indywidualnych, rozszerzonych zgód od fotografowanych osób na jego przetwarzanie i wykorzystywanie w celach marketingowych, które obejmują nie tylko sesje komercyjne, ale także publikację w internetowych galeriach, na blogu, w portfolio fotografa czy udostępnianie zdjęć w sieciach społecznościowych. Słowem właściwie wszystkie pola działalności fotograficznej.

Paragraf
Paragraf
Reply to  rodo
2 września, 2018 17:33

W związku z powyższym w przypadku fotografii prasowej i reportażowej, która może być uznana za materiał prasowy będący obrazem o charakterze informacyjnym, publicystycznym, dokumentalnym lub innym (art. 7 ust. 1 pkt 4 Prawa prasowego) nie znajdą zastosowania przepisy o podstawie przetwarzania danych tj. np. zgody, przepisy dotyczące obowiązku informacyjnego, prawa do sprostowania, przepisy dotyczące przenoszeni danych, część tych dotyczących powierzenia przetworzenia danych a także rejestrowania czynności przetwarzania.

Obserwator
Obserwator
29 sierpnia, 2018 09:18

Ludzie najpierw zastanówcie się nad tym co piszecie! Umiecie tylko krytykować i wyszukiwać potknięć we wszystkich imprezach odbywających się w gminie. A kto z was chociaż raz postawił się na miejscu organizatorów? Kto z was zaangażował się w przygotowania wieńców czy stołów? Kto z was? Nieliczni!!! Gdyby każdy wykazał odrobinę ludzkiej życzliwości (bo o zaangażowanie niestety trudno) nie byłoby tylu problemów, zawiści, krytyki a nawet oskarżeń. Zacznijcie używać rozumu o ile go macie bo po komentarzach mam pewne wątpliwości.

Gośc
Gośc
Reply to  Obserwator
30 sierpnia, 2018 06:08

Zgadzam się z przedmówcą! W tej gminie nic nikomu nie pasuje…ale, żeby podziałać coś wspólnie, przyjść, czymś się wykazać to już bardzo trudno! Proponuje wiecznym krytykantom znaleźć sobie w końcu coś do roboty a nie zajmować się wylewaniem ,,pomyji” gdzie popadnie.

bywalec
bywalec
29 sierpnia, 2018 09:58

Wójta bigos był dobry, ale mało.

Gość
Gość
Reply to  bywalec
4 września, 2018 06:27

Lepiej było w grochówkę zainwestować, a tak bigosu brakło i wyszedł głodny klops.

Anonimowo
Anonimowo
Reply to  Gość
13 września, 2018 05:30

Grochowska była w tamtym roku 50 litrów i tez brakło.

Sprawiedliwy
Sprawiedliwy
Reply to  bywalec
7 września, 2018 22:54

To trzeba było tyle nie żreć

Anonimowo
Anonimowo
3 września, 2018 10:10

Impreza bardzo udana. Pogoda dopisała, humory także. Koncert Power play mistrzostwo! Warto było czekać. Jedzenia jak na starania i zupełną darmochę było duuuużo. Widziałam jak niektórzy opychali się ile mogli więc nie dziwota, że nie dla wszystkich starczyło….Gratuluje organizatorom!

Anonimowo
Anonimowo
3 września, 2018 13:09

Mi się podobało! Zarówno Dożynki jak i piknik historyczny, w którym brałam udział zdecydowanie na plus! Coś na ząb, coś dla ucha a i atrakcje dla dzieciaków super.

Powiązane artykuły

Back to top button
20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!