GminyRozprzaWażne wiadomościWydarzenia

Gmina Rozprza: Wielkie ”zakręcone serca” już zainstalowane

– Serca spełniają tu podwójną rolę. Po pierwsze i chyba najważniejsze, spełniamy cel charytatywny, a po drugie, uczymy się wszyscy recyklingu – powiedział inicjator akcji wójt Janusz Jędrzejczyk. – Jeśli serca będą szybko się zapełniać, to rozważymy instalację w kolejnych częściach naszej gminy – dodał wójt.

Czerwone pojemniki właśnie w kształcie serca ustawione zostały w trzech miejscach Gminy Rozprza:

  • parking przy DK 91 w Niechcicach
  • parking przed kościołem w Milejowie
  • Rynek Piastowski w Rozprzy

Wielki kosz na nakrętki to nie tylko dbałość o segregację odpadów, ale także podanie pomocnej dłoni potrzebującym. Dochód ze sprzedaży pierwszych nakrętek przeznaczony zostanie na pomoc podopiecznym fundacji Trzewiczek.pl z Rozprzy.

Serce przeznaczone jest na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to więc być nakrętki, np. po napojach, kawie, mleku, czy jogurtach. W pojemniku zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. – Taka zbiórka, poza oczywistym celem charytatywnym, w doskonały sposób uświadamia ludziom, czym tak naprawdę jest recykling i jaki można dzięki niemu osiągnąć pożytek– mówi wójt Janusz Jędrzejczyk.

Serca zakupione zostały przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozprzy, że środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!