GminyRozprzaWażne wiadomościWydarzenia

Rozprza: Umowy z WFOSiGW podpisane

Wójt gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk wraz ze skarbnikiem Bogdanem Góreckim podpisali w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi dwie umowy.

Pierwsza umowa dotyczy „Modernizacji (remontu) istniejącej kotłowni i instalacji c.o. dla potrzeb budynku komunalnego w Niechcicach wraz z budową silosu na pelet”. Gmina Rozprza otrzymała dofinansowanie w wysokości 181 657,00 zł, a całkowita wartość inwestycji to 422 114,94 zł.

Druga podpisana umowa dotyczy „Budowy instalacji fotowoltaicznych w budynkach użyteczności publicznej Gminy Rozprza”. Wartość dofinansowania jaką otrzymała Gmina to 723 240,00 zł a całkowita wartość zadania to 904 050,00 zł.

– Wcześniej Gmina Rozprza przeprowadziła dla mieszkańców akcję naboru wniosków na dofinansowanie do wymiany starego pieca na nowoczesne, proekologiczne źródło ciepła, a obie, wyżej wymienione inwestycję będą już kolejnym krokiem ku temu, by Rozprza stała się zdrowszym, bardziej przyjaznym oraz komfortowym miejscem do życia dla naszych mieszkańców – mówi Wójt Janusz Jędrzejczyk.

Inwestycje te przyniosą nie tylko korzyści związane z ochroną środowiska, ale także oszczędności finansowe. Nowoczesna kotłownia przyczyni się do redukcji emisji zanieczyszczeń, a tym samym emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Dzięki montażowi nowoczesnych paneli słonecznych, energia przez nie wyprodukowana będzie mogła wspierać, bądź w całość zaspokajać potrzeby budynków użyteczności publicznej.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!