RęcznoWydarzenia

Gmina Ręczno, to nie tylko Ręczno

Kilka dni temu przybliżyliśmy najważniejsze inwestycje, które w ostatnim czasie zrealizowano w Ręcznie. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Jednak mieszkańcy okolicznych miejscowości tupnęli nogą i poinformowali nas, że gmina Ręczno, to nie tylko Ręczno, a w okolicy także dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Zatem wywołani do tablicy, przepytujemy władze gminy i mówimy: sprawdzam!

– Faktycznie, gro inwestycji dla mieszkańców realizowanych było nie tylko w Ręcznie, ale i poza nim. Budowa nowych dróg, chodników, placów zabaw, czy budowa wiaty rekreacyjnej, to tylko niektóre projekty realizowane w ostatnich latach – mówi Marcin Kusa, zastępca wójta. – Nie będąc gołosłownym, powiem tylko, że całkowity koszt budowy placów zabaw w miejscowościach Bąkowa Góra, Majkowice, Paskrzyn wyniósł niemal 152 tysiące złotych, z czego prawie 101 tysięcy zostało pozyskane z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego – dodał Marcin Kusa.

– Wreszcie nasze dzieci nie muszą bawić się tylko na swoim podwórku. Jest zjeżdżalnia, huśtawki, fajna piaskownica, a i starsi zagrają w szachy albo warcaby – mówi wujek kilkuletniej dziewczynki. Z wiaty zadowoleni są mieszkańcy sołectwa Dęba. – Teraz jak zrobimy jakiś festyn, to i deszcz będzie nam mniej straszny – mów jeden z mieszkańców tej wsi.

– W tym roku gmina otrzymała fundusze na projekty lokalne, tzw. granty dla sołectw. Udało się pozyskać z urzędu marszałkowskiego niecałe 14,5 tysiąca złotych. Drugie tylko z własnego budżetu dołożyła gmina. Dzięki temu zrealizowaliśmy trzy projekty: zakup stołów i krzeseł dla sołectwa Paskrzyn, przebudowaliśmy pomieszczenia świetlicy wiejskiej w sołectwie Kolonia Ręczno oraz wybudowaliśmy wiatę rekreacyjną dla sołectwa Dęba – mówi Piotr Łysoń, wójt gminy. Łączny koszt tych grantów to niemal 29 tysięcy złotych.

 

Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close