RęcznoWydarzenia

Gmina Ręczno, to nie tylko Ręczno

Kilka dni temu przybliżyliśmy najważniejsze inwestycje, które w ostatnim czasie zrealizowano w Ręcznie. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Jednak mieszkańcy okolicznych miejscowości tupnęli nogą i poinformowali nas, że gmina Ręczno, to nie tylko Ręczno, a w okolicy także dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Zatem wywołani do tablicy, przepytujemy władze gminy i mówimy: sprawdzam!

– Faktycznie, gro inwestycji dla mieszkańców realizowanych było nie tylko w Ręcznie, ale i poza nim. Budowa nowych dróg, chodników, placów zabaw, czy budowa wiaty rekreacyjnej, to tylko niektóre projekty realizowane w ostatnich latach – mówi Marcin Kusa, zastępca wójta. – Nie będąc gołosłownym, powiem tylko, że całkowity koszt budowy placów zabaw w miejscowościach Bąkowa Góra, Majkowice, Paskrzyn wyniósł niemal 152 tysiące złotych, z czego prawie 101 tysięcy zostało pozyskane z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego – dodał Marcin Kusa.

– Wreszcie nasze dzieci nie muszą bawić się tylko na swoim podwórku. Jest zjeżdżalnia, huśtawki, fajna piaskownica, a i starsi zagrają w szachy albo warcaby – mówi wujek kilkuletniej dziewczynki. Z wiaty zadowoleni są mieszkańcy sołectwa Dęba. – Teraz jak zrobimy jakiś festyn, to i deszcz będzie nam mniej straszny – mów jeden z mieszkańców tej wsi.

– W tym roku gmina otrzymała fundusze na projekty lokalne, tzw. granty dla sołectw. Udało się pozyskać z urzędu marszałkowskiego niecałe 14,5 tysiąca złotych. Drugie tylko z własnego budżetu dołożyła gmina. Dzięki temu zrealizowaliśmy trzy projekty: zakup stołów i krzeseł dla sołectwa Paskrzyn, przebudowaliśmy pomieszczenia świetlicy wiejskiej w sołectwie Kolonia Ręczno oraz wybudowaliśmy wiatę rekreacyjną dla sołectwa Dęba – mówi Piotr Łysoń, wójt gminy. Łączny koszt tych grantów to niemal 29 tysięcy złotych.

 

0 0 vote
Article Rating

Powiązane artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Close
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x