RęcznoWydarzenia

Inwestycje, których zazdrościć mogą inne gminy

Największą od lat inwestycją w Ręcznie jest niewątpliwie modernizacja, a raczej budowa nowego stadionu lekkoatletycznego. Do tego kilometry nowych dróg, chodniki, świetlice wiejskie i siłownie zewnętrzne. Po najważniejszych inwestycjach oprowadza nas Marcin Kusa, zastępca wójta gminy Ręczno.

– Zacznijmy od stadionu, bo to nasza największa chluba. Nie bez powodu mówi się o nas mała Spała, ale teraz będzie jeszcze lepiej – zapewnia z dumą Marcin Kusa, dodając: – Mamy za sobą najważniejsze prace. Jest już wyznaczona bieżnia, boisko treningowe, boisko do siatkówki plażowej, stanowisko do rzutu oszczepem i pchnięcia kulą a także skoku w dal. W przyszłym tygodniu dojadą trybuny. Miejsc siedzących będzie ponad 200, ale jeśli okaże się, że to za mało, z czasem dołożymy więcej – wymienia zalety nowego stadionu zastępca wójta. – Będziemy mieć najlepszy obiekt w całym powiecie dodaje Piotr Łysoń, wójt Ręczna. Wybudowanych jest już większość dróg wewnętrznych. – „Dojechały” także masy chemiczne do budowy bieżni. Wykonawca zapewnia, że prace zakończą się przed terminem, co bardzo nas cieszy – mówi Marcin Kusa, zastępca wójta. – Wisienką na torcie byłby remont budynku LZS. Wierzymy, że remont stadionu zmobilizuje Ludowe Zespoły Sportowe do modernizacji ich obiektu – dodał Kusa.

Kolejna inwestycja, którą zobaczyliśmy, to nowy chodnik przy skrzyżowaniu Głównej i Mokrej. – Jeszcze niedawno przejść tędy suchą stopą to był cud. Nierówne płyty chodnikowe zamieniliśmy na betonową kostkę. Piesi na pewno będą zadowoleni. Ponadto, w tym miejscu powstanie jeszcze OSA, czyli Otwarta Strefa Aktywności. To siłownia zewnętrzna, która służyć będzie mieszkańcom Ręczna oraz całej gminy. Ustawionych będzie kilka urządzeń, do tego ławki i kosze na śmieci – mówił Marcin Kusa.

Zmienia się także świetlica wiejska w Kolonii Ręczno. – Przede wszystkim będzie znacznie większa. Nie ma już sklepu, dlatego mogliśmy przebić ścianę i powiększyć świetlicę. Wiemy jak to miejsce jest potrzebne mieszkańcom Ręczna. W każdy weekend coś się tutaj dzieje. Odbywają się tu imprezy, nie tylko organizowane przez urząd, ale świetlicę wynajmują także mieszkańcy, na różnego rodzaju imprezy rodzinne. Tutaj mamy kuchnię, szatnię, toalety, a także sporą jak na takie warunki salę – mówi, oprowadzając nas po obiekcie, Marcin Kusa.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!