Gmina Grabica wspiera zdolnych sportowców!

Views: 220

Tomasz Lasota z gminy Grabica otrzymał stypendium dla utalentowanych sportowców. Taką decyzję podjęli radni podczas ostatniej sesji. Samorządowcy z Gminy Grabica kładą duży nacisk na wychowanie poprzez sport. Rozwinięta baza sportowa, wspieranie klubów sportowych czy organizacja zawodów dają możliwość doskonalenia umiejętności sportowych. Stypendium wręczył wójt Krzysztof Kuliński.

Tomasz Lasota jest reprezentantem klubu TOM CENTER Piotrków Trybunalski, jednocześnie członkiem Kadry Narodowej Juniorów Starszych w formule K-1 Rules. Stypendysta z Gminy Grabica osiąga wysokie wyniki w tym sporcie, we współzawodnictwie na szczeblu krajowym i międzynarodowym m.in. zajmując w 2018 roku III miejsce na Mistrzostwa Świata WAKO Juniorów Starszych w Kickboxingu we Włoszech, III miejsce Pucharze Świata WAKO Juniorów Starszych w Kickboxingu na Węgrzech, I miejsce na Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych w Warszawie, czy II miejsce na Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych w Kickboxingu w Legnicy.

– Mamy nadzieję, że to stypendium będzie motywacją do osiągania coraz to lepszych wyników, jednocześnie nagrodą i podziękowaniem za trud, wysiłek i ciężką pacę włożoną w osiągnięcie dotychczasowych wyników. A przyznane stypendium będzie stanowić „dobrą inwestycję” na przyszłość – powiedział wójt gminy Grabica.

Komentarzy: 0

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *