Ważne wiadomościWydarzenia

Gmina Grabica wspiera wymianę pieca

Od 8 marca można uzyskać wsparcie finansowe z Gminy Grabica na wymianę starego pieca. To kolejna proekologiczna akcja którą wdraża gmina.

– Stan powietrza budzi nasze coraz większe zainteresowanie, a źródłem niezadowolenia mieszkańców pozostaje jego nadmierne zanieczyszczenie generowane przez tzw. niską emisję, w szczególności ze źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych. Dlatego też informujemy o możliwości uzyskania dotacji do 5 tysięcy złotych z budżetu gminy Grabica na dofinansowanie kosztów inwestycji w zakresie wymiany tzw. „kopciuchów” na nowoczesne urządzenia spełniające obecne wymagania emisyjności w budynkach jednorodzinnych i lokalach mieszkalnych. – informuje wójt Krzysztof Kuliński.

Dotacja będzie udzielana na przedsięwzięcia obejmujące trwałą likwidację systemów ogrzewania, opartych na paliwie węglowym i ich zamianę na ogrzewanie proekologiczne np.:

  • kotły gazowe, olejowe, elektryczne,
  • pompy ciepła czy
  • paliwa stałe (ekogroszek lub biomasa)

Co należy zrobić aby uzyskać dotację?

Procedura i kolejność wykonywania poszczególnych działań jest następująca:

  1. Złożenie kompletnego wniosku do Wójta Gmina Grabica o udzielenie dotacji w trakcie trwania ogłoszonego naboru wniosków, od 8 marca do 30 czerwca 2022 roku lub do wyczerpania puli środków przeznaczonych na ten cel w budżecie gminy w danym roku. Uwaga! Wnioski o przyznanie dotacji należy złożyć przed zakupem i zainstalowaniem nowego źródła ciepła.
  2. Podpisanie umowy o udzieleniu dotacji pomiędzy Wnioskodawcą a Wójtem Gminy
  3. Wykonanie nowej instalacji i likwidacja starej, należy to zrobić w tym samym roku kalendarzowym, w którym został złożony wniosek o udzielenie dotacji.
  4. Złożenie kompletnego wniosku o rozliczenie dotacji wraz z niezbędnymi dokumentami do 30 października 2022 roku

Więcej informacji na temat dotacji można uzyskać:

– Zapraszamy mieszkańców do korzystania z programu. Wymiana źródeł ciepła na bardziej ekologiczne przyczyni się do poprawy jakości powietrza na terenie naszej gminy. – zachęca wójt Krzysztof Kuliński.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!