GminyKulturaNadchodzące wydarzeniaWażne wiadomościWydarzenia

„Gloria Artis” dla Piotra Wypycha. Dla orkiestr dętych z Gorzkowic i Gomulina – nagrody marszałka

Artyści, stowarzyszenia i fundacje z województwa łódzkiego zaprezentowali się na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi podczas wyjątkowego koncertu Patroni Roku 2021 – „Bo kochać to znaczy tworzyć”. Wydarzenie było podsumowaniem działań województwa łódzkiego w dziedzinie kultury w 2021 roku.

Założeniem koncertu było upamiętnienie wybitnych postaci: kard. Stefana Wyszyńskiego, Stanisława Lema, Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Tadeusza Różewicza, ustanowionych przez Sejm patronami 2021 roku, ale także ukazanie dziedzictwa kulturowego i różnorodności muzycznej naszego regionu.

Koncert był też okazją do wręczenia przez wicepremiera Piotr Glińskiego odznaczeń ministerialnych. – Kultura wzmacnia wspólnotę – mówił minister kultury i dziedzictwa narodowego. – Kultura dba o naszą tożsamość. Od tożsamości i spójności wspólnoty, od tego, że mamy poczucie, że coś nas łączy, zależą często nasze losy. I tak: Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” uhonorowano Piotra Wypycha, znanego piotrkowskiego artystę fotografa leśnika.

Z kolei nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz kultury otrzymali: Gminna Orkiestra Dęta w Gorzkowicach oraz Orkiestra Dęta OSP w Gomulinie.

Wydarzenie zakończyło się występem Artura Gadowskiego i zespołu IRA, którzy swoje utwory zaprezentowali w wersji akustycznej.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!