GminyWażne wiadomościWola KrzysztoporskaWydarzenia

Gierkówka powoli przechodzi do historii. Kolejny fragment A1 gotowy

Kolejne cztery kilometry nowej betonowej jezdni mają od dziś do dyspozycji kierowcy przemierzający budowany odcinek autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem. Tym samym do siedmiu kilometrów wydłuży się możliwość jazdy po nowej jezdni w ramach budowy odcinka „B”.

– To ostatni fragment powstającej autostrady, gdzie jazda w dalszym ciągu odbywa się jeszcze po starej jezdni tzw. „Gierkówki”. Wynika to z faktu, że podpisanie umowy na projekt i budowę tego fragmentu trasy, a w konsekwencji rozpoczęcie prac, nastąpiło najpóźniej, ze wszystkich czterech kontraktów budowy A1 w województwie łódzkim. Przypominamy, że różnica w tym przypadku wyniosła 9 miesięcy – mówi Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA. – Prace na odcinku Piotrków Trybunalski – Kamieńsk przebiegają zgodnie z harmonogramem. Mimo długiej zimy i bardzo złej pogody w pierwszej części wiosny, nie odnotowujemy tu żadnych opóźnień – dodaje Zalewski.

Ruch – wzorem pierwszego oddanego tam odcinka – prowadzony będzie w układzie 1+1, czyli dla każdego kierunku jazdy wyznaczono jeden pas ruchu. Będzie także obowiązywało ograniczenie prędkości do 60 km/h. Znacznie poprawi się jednak komfort jazdy. Pomijając fakt, że kierowcy dostaną do dyspozycji jezdnię o równej, gładkiej nawierzchni, każdy z wyznaczonych pasów ruchu ma 4 metry szerokości, co zapewni wygodną i spokojną jazdę, nawet największymi samochodami.

– Wykonawca zapowiada systematyczne przekazywanie kolejnych betonowych odcinków nowej – wschodniej jezdni. Przekazanie ostatniego ma nastąpić w wakacje. Tym samym stara, legendarna „Gierkówka” przejdzie do historii – mówi Maciej Zalewski.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jhfx
Jhfx
14 maja, 2021 13:52

No to autostrada i ogranicEnie do 60 km? Bez sensu

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!