Piotrków TrybunalskiSport

Franek i Antek trenowali z mistrzem Bernatkiem

Franek i Antek, młodzi zapaśnicy z Radomska, trenowali w poniedziałek z Mateuszem Bernatkiem. Trwające godzinę indywidualne zajęcia z wicemistrzem świata można było wylicytować na specjalnej aukcji zorganizowanej przez AKS MADEJ WRESTLING TEAM, z której całkowity dochód został przekazany Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy – informuje AKS.

Dzięki AKS MADEJ WRESTLING TEAM młodzi adepci zapasów rozpoczęli zimowe ferie w wyjątkowy i niezapomniany sposób. Choć Mateusz Bernatek od początku zajęć odbywających się w sali Atletycznego Klubu Sportowego nie traktował ich ulgowo, to wytrzymywali wysokie tempo narzucone przez piotrkowianina. Co więcej, zaprezentowali bardzo duże umiejętności, których pewnie nie powstydziliby się ich starsi koledzy. Po solidnej rozgrzewce, Franek (10 lat) i Antek (7 lat) pod okiem wicemistrza świata doskonalili technikę, szlifowali wykonywanie ulubionych akcji, a nawet odbyli z nim kilka sparingów! Zajęcia zakończyły się w bardzo widowiskowy sposób, czyli pokazem salt i innych akrobacji. Po treningu nastąpił ciąg dalszy miłych niespodzianek. Młodzi zapaśnicy z Radomska mogli zawiesić na szyi srebrny medal mistrzostw świata, otrzymali od Mateusza Bernatka kalendarze z autografem, a sami przekazali mu wyjątkową pamiątkę – kamień z wyrytą podobizną i podziękowaniami.

– Jestem ogromnie szczęśliwy i to z aż trzech powodów. Po pierwsze, mogłem w nowy dla mnie sposób zaangażować się w tak ważną akcję, jaką jest WOŚP. Po drugie, byłem bardzo zaskoczony wysokim poziomem sportowym, jaki zaprezentowali Franek i Antek. Jeśli takich chłopców jest więcej, możemy pozytywnie patrzeć na przyszłość zapasów w Polsce. I po trzecie, ogromnie budujący jest fakt, że są jeszcze młodzi ludzie, którzy wolą fikołki na macie od siedzenie przed komputerem – mówi Mateusz Bernatek. – Podczas treningu żartowałem z tatą chłopców, że radzą sobie tak dobrze, że w zasadzie jestem tu niepotrzebny!

1 009 złotych – za taką kwotę rodzice Franka i Antka wylicytowali „mistrzowski trening”, czym sprawili ogromną radość synom, a także wsparli szczytny cel, jakim jest pomoc potrzebującym niesiona przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Najlepsza zapaśnicza drużyna w Polsce wcześniej także brała udział w akcjach charytatywnych. Kibice piotrkowskiego zespołu przekazali na aukcję WOŚP bęben, który zagrzewał do boju zapaśników w poprzednim sezonie PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej. Ten wyjątkowy rekwizyt, z autografami m.in. Mateusza Bernatka i Andrzeja Wrońskiego, osiągnął na licytacji kwotę 1 300 złotych. AKS MADEJ WRESTLING TEAM wsparł także akcję „Pomagamy Piotrusiowi”, przekazując klubowe gadżety i zdjęcia z podpisami.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rado
Rado
1 lutego, 2018 22:11

Ukłony dla Pana Bernatka. Wielki szacun!!!

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!