Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Finał WOŚP już w najbliższy weekend!

Już w ten weekend kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobne jak przed laty, także w tym roku w Piotrkowie orkiestra grać będzie na dwóch scenach. Pierwsza, zlokalizowana w Miejskim Ośrodku Kultury przy 3 Maja 12, druga w galerii Focus Mall. W piotrkowskim sztabie zarejestrowanych jest ponad 660 wolontariuszy.

W sobotę (11.12) scena ustawiona będzie w galerii Focus. – Jak zwykle przygotowaliśmy wiele atrakcji. Zaczynamy już o godzinie 11. Oprócz licytacji, odbędzie się mnóstwo wydarzeń kulturalnych. Między innymi koncert uczniów ze Szkoły Muzycznej, pokazy zespołu SimaRe, koncert zespołu Grabiczanie, wystąpi piotrkowski artysta Daniel Wochyń a także Bielas i Marynarze Łodzi – wymienia Małgorzata Pingot. – Wśród licytowanych rzeczy będą obrazy piotrkowskich artystów m.in. Juliusza Marwega, Jolanty Betnerowicz, Henryka Trojna, Stanisława Piotra Gajdy, będą także książki o Piotrkowie, torty i koszulki – dodaje.

Z kolei w dzień ogólnopolskiego finału, bawić się będziemy w MOKu. – Niedziela to nie tylko koncerty ale i licytacje. Mamy sporo gadżetów z autografami dyrygenta Orkiestry czyli Jurka Owsiaka. Jurek podpisał obrazy, kalendarze, książki a także kubki. Fani koszykówki licytować będą zapewne piłkę Marcina Gortata a siatkówki piłkę i koszulkę Michała Bakiewicza z jego podpisem, które na licytacje przekazał Piotr Wojtysiak starosta Powiatu – wylicza Dariusz Cecotka, szef piotrkowskiego sztabu. – Licytować będziemy także sporo voucherów od firm działających w Piotrkowie, chcemy zlicytować przejazd bryczką ufundowany przez stadninę w Bogusławicach, mamy także specjalna płytkę z Ceramiki Paradyż – dodaje Dariusz Cecotka.

Na scenie MOKu w niedzielę zaprezentują się także zespoły: SimaRe, Szwalnia, Oreada, Chill, oraz Rastafajrant. O 20:00 na wieży ciśnień – światełko do nieba.

Wśród imprez towarzyszących od 9:00 do 13:00 będzie można oddawać krew w punkcie pobrań przy Słowackiego 74, od 10:00 do 15:00 odbywać się będą zajęcia artystyczne w Jaskółczynie, pomiędzy 11:00 a 15:00 na boisku przy SP10 odbędzie się MOTOWOŚP, o 11:30 w lesie wierzejskim wystartuje bieg „Policz się z cukrzycą”, a o 14:00 rusza piknik rodzinny na ulicy Michałowskiej organizowany tradycyjnie przez klub MIT-Auto. O 14:30 wielkie WOŚPowe morsowanie na słoneczku.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!