KulturaNadchodzące wydarzenia

Festiwal Podróżniczy z muzycznym przytupem – podsumowanie

Festiwal Podróżniczy z muzycznym przytupem został zorganizowany dla dzieci w wieku przedszkolnym w Przedszkolu Samorządowym i Domowym Przedszkolu w Wolborzu. Dla każdej z grup odbiorców przeprowadzone zostały warsztaty podróżnicze, kulinarne, integracyjne warsztaty muzyczne.

Podczas warsztatów podróżniczych przedszkolaki wzięły udział w wyjątkowej podróży po wszystkich kontynentach, mogąc dotykać emblematów, rekwizytów, budując wioski czy przymierzając egzotyczne stroje z różnych regionów świata. Na warsztatach muzycznych dzieci mogły spróbować zagrać na instrumentach z całego świata i doświadczyć ich brzmienia. Zobaczyły również instrumenty z różnych regionów świata, które poznały podczas warsztatów podróżniczych, takie jak australijskie didgeridoo, tybetańska śpiewająca misa, nikaraguańskie marakasy, estońska okaryna czy marokańska gnaoua.

Poprzez zabawy relaksacyjne z muzykoterapią z zakresu techniki ruchu, zabawy uwrażliwiające na dźwięk, aktywności wykorzystujące strukturalne elementy muzyki oraz zabawy inscenizacyjne, zajęcia stymulowały sferę emocjonalną, ruchową, słuchową oraz wzrokową.

W projekcie wpisane były również warsztaty kulinarne, uzupełniające poznawanie świata, dzięki którym dzieci przeniosły się do świata kolorów, przypraw, smaków i zapachów. Przedszkolaki poznały i przygotowały dania z różnych zakątków świata. Przeniosły się do Afryki, słonecznej Italii i gorącej Hiszpanii i innych regionów świata poznając zwyczaje i tradycje kuchni danej kultury. W trakcie warsztatów dzieci miały możliwość łączenia i mieszania różnych potraw kuchni świata, a efektem zajęć kulinarnych była wspólna degustacja potraw, w których zawarta była wiedza o różnych częściach świata.

Projekt ,,Przegląd Podróżniczy z muzycznym przytupem, którego realizatorem jest Stowarzyszenie Wirtuoz dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partnerami wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna w Wolborzu, Przedszkole Samorządowe w Wolborzu oraz Domowe Przedszkole w Wolborzu.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!