Nadchodzące wydarzeniaPiotrków TrybunalskiWydarzenia

Fermy są tuż obok! Akcja uliczna fundacji Viva w Piotrkowie

24 listopada ruszają ogólnopolskie akcje Fundacji Viva z okazji Dnia Bez Futra. Wolontariusze fundacji z 19 miast w Polsce wyjdą na ulice, aby pokazać przechodniom, ile ferm znajduje się w ich województwie oraz aby zbierać podpisy pod petycją za zakazem hodowli zwierząt na futra. W Piotrkowie spotkanie odbędzie się w niedzielę 25 listopada, o godz. 14.00, na ul. Słowackiego, przy pomniku Jana Pawła II.

Minął rok od złożenia w Sejmie projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, a my ciągle pytamy rządzących, gdzie ta obiecywana dobra zmiana dla zwierząt? – mówi Cezary Wyszyński, prezes Fundacji Viva! Polska jest europejskim zagłębiem ferm futrzarskich. W naszym kraju zabija się na futro co roku prawie 10 milionów zwierząt! – dodaje Wyszyński.

Społeczne śledztwa Vivy wykazały, że podobnie, jak na całym świecie, polskie fermy futerkowe to piekło dla zwierząt, nad którym nikt nie ma realnej kontroli. Hodowla zwierząt futerkowych jest również szkodliwa dla środowiska: odchody zwierząt zatruwają lokalną glebę i wodę. Poza tym norki, które uciekają z ferm, z czasem wypierają nasze rodzime gatunki zwierząt – podkreśla Martyna Kozłowska z Vivy!
Od 2011 roku Viva czynnie walczy o wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. Za wprowadzeniem zakazu są nie tylko obrońcy zwierząt, ale też mieszkańcy miejscowości, w których są fermy. Niestety okrutnego biznesu broni wpływowe lobby, które blokuje prace nad obywatelskimi inicjatywami.

Akcje uliczne z okazji Dnia Bez Futra odbędą się w ośrodkach lokalnych Vivy: Bełchatów, Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Leszno, Lublin, Łódź, Olsztyn, Piła, Piotrków Trybunalski, Poznań, Rzeszów, Słupsk, Warszawa, Wolsztyn i Wrocław.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x