koronawirusPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Famur likwiduje oddział w Piotrkowie Trybunalskim, zwolnienia grupowe obejmą 198 osób

Famur podjął decyzję o postawieniu w stan likwidacji oddziału w Piotrkowie Trybunalskim oraz przeniesieniu produkcji do oddziału w Nowym Sączu i Katowicach – podała spółka w poniedziałkowym komunikacie. Procedurą zwolnień grupowych ma być objętych 198 pracowników – czytamy.

Firma przesłała do naszej redakcji komunikat, w którym czytamy między innymi:

W wyniku przeprowadzonej analizy obszaru produkcji przenośników taśmowych oraz kolejek i tras w kontekście obecnej sytuacji rynkowej i pogłębiającego się załamania gospodarczego, Zarząd FAMUR podjął decyzję o przeniesieniu wytwarzania tych grup produktowych z zakładu produkcyjnego w Piotrkowie Trybunalskim odpowiednio do zakładów w Nowym Sączu i Katowicach.

Wszystkiemu winien koronawirus?

Powyższe pozwoli na ograniczenie negatywnych skutków redukcji zamówień w następstwie globalnego kryzysu wywołanego pandemią COVID-19, w wyniku którego kontrahenci zarówno w kraju, jak i zagranicą wstrzymują inwestycje w maszyny i urządzenia górnicze, co szczególnie mocno dotknęło grupę produktową przenośników taśmowych oraz kolejek i tras. (…) Wobec tej sytuacji podjęto trudną decyzję o przystąpieniu do likwidacji Oddziału w Piotrkowie Trybunalskim i realizacji zwolnień grupowych. Głównym przedmiotem działalności Oddziału w Piotrkowie jest produkcja przenośników taśmowych, generująca ok. 85% przychodów oraz kolejek i tras, odpowiadająca za ok. 15% przychodów oddziału. W wyniku postępującego od maja br. spadku zapotrzebowania rynkowego na przenośniki taśmowe i spodziewanego dalszego lawinowego załamania od października, w obecnej sytuacji udało się pozyskać zamówienia pokrywające jedynie ok. 20% mocy produkcyjnych Oddziału na kolejne miesiące i nie jest prawdopodobnym pozyskanie większej ich ilości.

Niemal 200 pracowników obejmie system zwolnień grupowych.

Produkcja przenośników taśmowych kontynuowana będzie w oddziale w Nowym Sączu, a kolejek i tras w Katowicach, pozwalając zachować kompetencje produkcyjne, techniczno-technologiczne oraz know-how produktowe w Grupie FAMUR. Oddział w Piotrkowie Trybunalskim postawiony zostanie w stan likwidacji, część pracowników otrzyma możliwość przejścia do innych oddziałów – 27 osób do zakładu w Katowicach, a 10 do Nowego Sącza, pozostali pracownicy – 198 osób – zostanie objętych procedurą zwolnień grupowych.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x