Wydarzenia

Falą włamań do domów zajął się Zarząd Powiatu Piotrkowskiego

Stan bezpieczeństwa na terenie powiatu – to jeden z punktów ostatniego posiedzenia Zarządu Powiatu Piotrkowskiego. Podczas poniedziałkowego spotkania wysłuchano raportu policji w tej sprawie. Wszystko to związane jest z falą włamań do domów na terenie miasta i powiatu.

Zaproszony na posiedzenie Zarządu p.o. komendanta KMP w Piotrkowie Tryb., podinspektor Krzysztof Mikułowski, stwierdził, że według statystyk ostatnia seria włamań nie jest powodem do wzbudzania, zwłaszcza przez media, paniki. Wzrost rzeczywiście jest, ale seria włamań dotyka również sąsiednie powiaty, tj. bełchatowski i radomszczański.

Z informacji podinspektora Mikułowskiego wynika, że włamania do domów najczęściej mają miejsce w weekendy (od piątku do poniedziałkowego poranka). Większość włamań z ostatniego okresu zanotowano w miejscowościach położonych wzdłuż trasy Częstochowa – Łódź, co może być wskazówką dla policji.

W celu zapobieżenia kolejnym włamaniom, piotrkowska policja zwiększyła liczbę patroli w weekendy. W ich efekcie podjęto 50 interwencji, wylegitymowano 160 osób i sprawdzono 77 pojazdów. W wyniku tych działań 5 osób ukarano mandatami, a 49 udzielono pouczeń. Przy okazji wykryto inne przypadki łamania prawa. Niestety, włamywaczy nie udało się ująć.

Prawdopodobnie wzrost działań policyjnych, przy jednoczesnym wzroście czujności i aktywności samych mieszkańców miejscowości zagrożonych włamaniami, uspokoją sytuację. Prace operacyjne i wywiadowcze nadal są i będą prowadzone, a policja zapewnia, że sprawcy zostaną ujęci.

Starosta piotrkowski, Stanisław Cubała, poprosił p.o. komendanta o jeszcze bardziej intensywne działania. – Bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu jest dla nas bardzo ważną sprawą. Jesteśmy zaniepokojeni wzrostem ilości tego typu przestępstw. Mamy nadzieję, że działania podjęte przez policję, przyniosą oczekiwane efekty – powiedział w rozmowie z nami starosta.

Na temat włamań do mieszkań pisaliśmy TUTAJ oraz TUTAJ.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!