GminyKulturaNadchodzące wydarzeniaWażne wiadomościWydarzenia

Elektrownia Bełchatów zaprasza na festyn z okazji Dnia Energetyka!

Z okazji zbliżającego się Dnia Energetyka, należąca do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE Elektrownia Bełchatów, organizuje w sobotę 5 sierpnia energetyczny festyn dla mieszkańców Bełchatowa i okolic. Impreza odbędzie się w Bełchatowie na Placu Narutowicza przy MCK PGE Giganty Mocy.

Podczas wydarzenia nie zabraknie koncertów gwiazd polskiej sceny, pokazów artystycznych oraz atrakcji dla najmłodszych i oferty gastronomicznej zaproszonych food trucków. Na plenerowej scenie bełchatowskich Gigantów Mocy wystąpią m.in. Roxanne – Roxette Tribute Band, Feel i Cleo. Organizatorzy przewidzieli także strefę chillout i rowerów elektrycznych, energetyczny konkurs, laserowy pokaz i mnóstwo innych atrakcji. 

Podczas festynu, wraz z członkami Klubu Motorowego „Energetyk” z Elektrowni Bełchatów oraz Instruktorami Ratownictwa Drogowego PZM będzie można nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, szczególnie prowadzenia resuscytacji krążeniowo oddechowej z wykorzystaniem defibrylatora. 

Dzień Energetyka będzie doskonałą okazją, by przypomnieć mieszkańcom regionu, że Bełchatów to ważne miasto na gospodarczej mapie Polski z kilkudziesięcioletnią historią zagłębia górniczo-energetycznego – mówi Michał Banaszczyk, dyrektor Elektrowni Bełchatów. – Podczas festynu, kolejny raz podzielimy się dobrą energią ze wszystkimi, którzy zechcą wspólnie z nami uczcić święto wszystkich energetyków. Serdecznie zapraszamy na festyn i inne imprezy, które towarzyszą obchodom – dodaje.

Wśród wielu imprez towarzyszących obchodom Dnia Energetyka w Bełchatowie na uwagę zasługuje m.in. rozgrywany co rok mecz piłki nożnej, który 5 sierpnia rozegrają drużyny dyrekcji elektrowni i strony społecznej. Nie zabraknie turniejów sportowych – tenisowego, brydżowego, a także zawodów strzeleckich, modeli szybowców i elektroszybowców.

Przygotowana zostanie również prezentacja techniczna łączności z Międzynarodową Stacją Kosmiczną ISS podczas Zjazdu Technicznego Krótkofalowców. Do obchodów dołączają się jak zwykle krwiodawcy z Klub HDK PCK przy Elektrowni Bełchatów – 10 sierpnia zorganizują akcję zbiorowego oddawania krwi. 

W załączeniu szczegółowy program imprez towarzyszących.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!