Piotrków TrybunalskiSiatkówkaSportUncategorizedWydarzenia

Dwa zwycięskie mecze Kasztelana

W miniony weekend siatkarze Kasztelana Rozprza rozpoczęli walkę w fazie play-out o utrzymanie się w II lidze PZPS. Przeciwnikiem zawodników z Rozprzy był zespół PGE Skra II Bełchatów.

W sobotę i niedzielę rozegrane zostały dwa pierwsze spotkania rundy, która ma zadecydować o tym, kto zostanie, a kto pożegna się rozgrywkami II ligi. W obydwu spotkaniach we własnej hali lepsza okazała się drużyna Kasztelana, jednak żadne z tych zwycięstw nie przyszło łatwo.

W  sobotnim spotkaniu Kasztelan przegrywał już 2:0 w setach, jednak ogromna determinacja i zaangażowanie miejscowych pozwoliły odwrócić losy spotkania. Mecz zakończył się po tie-breaku, który okazał się zwycięski dla zawodników z Rozprzy 18:16. Warto zwrócić uwagę na wspaniały doping miejscowych kibiców, którzy licznie zgromadzili się zarówno w sobotnie jak i niedzielne popołudnie. Drugi mecz odbył się w niedzielę; tym razem Kasztelan zwyciężył 3:1. Najbardziej zacięty był czwarty set w którym zawodnicy Kasztelana obronili pięć piłek setowych i wygrali 31:29. Warto jednak wspomnieć, że w czwartej partii nasi siatkarze wybronili 5 piłek setowych i ostatecznie odwrócili losy partii zwyciężając ją 31:29. W bezpośredniej rywalizacji ze Skrą Kasztelan prowadzi 2:0 i brakuje mu tylko jednego zwycięstwa, aby pozostać w II lidze w sezonie 2019/2020. Teraz rywalizacja przenosi się do Bełchatowa, gdzie 23 marca zostanie rozegrane trzecie spotkanie.

Mecz nr 1: Kasztelan Rozprza 3:2 PGE Skra II Bełchatów (19:25, 22:25, 25:21, 25:21, 18:16).

Mecz nr 2: Kasztelan Rozprza 3:1 PGE Skra II Bełchatów (27:25, 23:25, 25:17, 31:29).