reklama
GminyGrabicaWażne wiadomościWydarzenia

Drogowcy z Grabicy z nowym sprzętem

Gmina Grabica tradycyjnie modernizuje i remontuje drogi lokalne. Mimo, że jest gminą typowo rolniczą i rozległą, która ma na swoim utrzymaniu ponad 100 km dróg, co roku polepsza ich stan, by zwiększyć komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Gmina dba także o rozbudowę parku maszynowego, przez co wiele prac wykonywanych jest systemem gospodarczym i własnym nakładem sił, dlatego w ostatnim czasie władze podjęły decyzję o zakupie nowych maszyn.


W ramach inwestycji zakupione zostały: ciągnik rolniczy marki New Holland, posypywarka Pronar, rębak do drewna Selmar, kosiarka bijakowa Kuhn, przyczepa rolnicza Joskin oraz pług do odśnieżania.

Nowy ciągnik w okresie letnim zostanie skierowany m. in. do utrzymania terenów zielonych, wycinki krzewów i koszenia poboczy dróg gminnych. W sezonie zimowym – po wyposażeniu w pług i posypywarkę – zobaczymy go na drogach gminy. Unowocześnianie bazy sprzętowej przyczyni się do sprawniejszej realizacji zadań, w tym polepszenia stanu infrastruktury drogowej. Pozwoli również zwiększyć zakres realizowanych zadań spoczywających na Gminie, a co za tym idzie do realnych oszczędności w wydatkach gminnych.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrkowianin
Piotrkowianin
8 października, 2020 10:04

„przyczepa rolnicza Joskin”

A dlaczego belgijska, a nie polska?!

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!