Droga pani Szydło

Views: 629

Gmina Rozprza, w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”, jako jedna z nielicznych otrzymała wsparcie ministerialne na budowę drogi gminnej Stara Wieś – Nowa Wieś – Białocin.

– Cieszymy się, że uzyskaliśmy dofinansowanie dla tej inwestycji. Szczególnie, że po wprowadzonych przez Radę Ministrów grudniowych zmianach ograniczających środki, jesteśmy jedną z dwóch gmin powiatu piotrkowskiego, która je otrzymała – mówi wójt Janusz Jędrzejczyk.

W sumie w województwie łódzkim dofinansowanie otrzymały 23 gminy oraz 10 powiatów. Oprócz gminy Rozprza, z terenu powiatu piotrkowskiego dofinansowanie otrzymała gmina Moszczenica oraz starostwo powiatowe.

Samorządowi Rozprzy, na budowę drogi gminnej prowadzącej ze Starej Wsi przez Nową Wieś do Białocina, udało się pozyskać ze środków ministerialnych dofinansowanie w wysokości 1.309.500 zł. Łączny koszt budowy, blisko 3,5 kilometra drogi, wyniesie 2 miliony 691 tys. zł.

– Aktualnie ogłosiliśmy przetarg, który wyłoni wykonawcę robót. Termin wykonania zadania został wyznaczony na 30 lipca, więc podróżujący mieszkańcy będą mogli cieszyć się z nowej drogi już w drugiej połowie wakacji – zakłada wójt. – Obecnie wyłaniamy również wykonawcę robót przy przebudowie drogi gminnej w Janówce oraz ulicy Lazurowej w Milejowie. Tutaj termin zakończenia robót został wyznaczony jeszcze wcześniej, bo na 15 czerwca – dodaje.

Komentarzy: 1

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *