RozprzaWydarzenia

Droga pani Szydło

Gmina Rozprza, w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”, jako jedna z nielicznych otrzymała wsparcie ministerialne na budowę drogi gminnej Stara Wieś – Nowa Wieś – Białocin.

– Cieszymy się, że uzyskaliśmy dofinansowanie dla tej inwestycji. Szczególnie, że po wprowadzonych przez Radę Ministrów grudniowych zmianach ograniczających środki, jesteśmy jedną z dwóch gmin powiatu piotrkowskiego, która je otrzymała – mówi wójt Janusz Jędrzejczyk.

W sumie w województwie łódzkim dofinansowanie otrzymały 23 gminy oraz 10 powiatów. Oprócz gminy Rozprza, z terenu powiatu piotrkowskiego dofinansowanie otrzymała gmina Moszczenica oraz starostwo powiatowe.

Samorządowi Rozprzy, na budowę drogi gminnej prowadzącej ze Starej Wsi przez Nową Wieś do Białocina, udało się pozyskać ze środków ministerialnych dofinansowanie w wysokości 1.309.500 zł. Łączny koszt budowy, blisko 3,5 kilometra drogi, wyniesie 2 miliony 691 tys. zł.

– Aktualnie ogłosiliśmy przetarg, który wyłoni wykonawcę robót. Termin wykonania zadania został wyznaczony na 30 lipca, więc podróżujący mieszkańcy będą mogli cieszyć się z nowej drogi już w drugiej połowie wakacji – zakłada wójt. – Obecnie wyłaniamy również wykonawcę robót przy przebudowie drogi gminnej w Janówce oraz ulicy Lazurowej w Milejowie. Tutaj termin zakończenia robót został wyznaczony jeszcze wcześniej, bo na 15 czerwca – dodaje.

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Psem
Psem
16 stycznia, 2018 17:45

nowe dobre, jeno wytrzymałe 🙂

Sprawdź także
Close
Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close