Nadchodzące wydarzeniaWola KrzysztoporskaWydarzenia

Dożynki w Woźnikach!

Już w najbliższą niedzielę, 25 sierpnia gmina Wola Krzysztoporska świętowała będzie w Woźnikach. To tam właśnie odbędą się tegoroczne Dożynki Gminno-Parafialne.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 13.30 zbiórką przed kaplicą św. Franciszka z Asyżu w Woźnikach. To stamtąd ruszy barwny korowód dożynkowy. Już na terenie boiska sportowego o godzinie 14.00 odprawiona zostanie msza święta polowa w intencji rolników.

O godzinie 15.15 nastąpi uroczyste otwarcie tegorocznego święta plonów, a po nim – dożynkowy ceremoniał – przekazanie dożynkowych chlebów i wieńców, występy zespołów Skrzaty i Pasjonatki, konkurs sołectw.

O godzinie 17.30 rozpocznie się muzyczna uczta, a wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca Bychlewianka, Arek Kopaczewski z zespołem, a o 20.00 gwiazda wieczoru – zespół Long&Junior. A później organizatorzy zapraszają na zabawę taneczną, która o 23.00 zakończy się pokazem sztucznych ogni.

Dożynkowym wydarzeniom towarzyszyć będą wystawy prac twórców ludowych i rzemiosła, prezentacja lokalnych produktów żywnościowych, dla dzieci będzie wesołe miasteczko, a dla wszystkich – możliwość skorzystania z usług małej gastronomii.

Na Dożynki Gminno-Parafialne w Woźnikach serdecznie zapraszają wójt, Rada Gminy Wola Krzysztoporska, mieszkańcy miejscowości Woźniki oraz Woźniki Kolonia oraz Gminny Ośrodek Kultury!

0 0 vote
Article Rating

Powiązane artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x