Dożynki gminy Wola Krzysztoporska – fotorelcja

Views: 726

Dożynki gminy Wola Krzysztoporska odbyły się wczoraj (niedziela) we wsi Woźniki. Rolnicy dziękując za plony, brali udział w polowej mszy świętej.

Na scenie tradycyjnie zaprezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich z całej gminy. Miały one także swoje stoiska, na których spróbować można było lokalnych przysmaków. Dożynkowy chleb wypiekany z tegorocznego zboża, dzielił i rozdawał gospodarz gminy – wójt Roman Drozdek. Na dożynkach nie zabrakło twórców rękodzieła ludowego a także koncertów. Gwiazdą wieczoru był zespół Long&Junior.

Wśród gości był były szef resortu obrony, poseł Antoni Macierewicz który do Woli Krzysztoporskiej przybył z Edmundem Jannigerem, wicemarszałek WŁ Zbigniew Ziemba, senator Wiesław Dobkowski a także starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak, wójt Grabicy Krzysztof Kuliński.

Komentarzy: 2

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

  1. Ojojoj, ale “śmietanka polityczno-towarzyska”… aż chce się puścić pawia!!! :/ A pasztetowatego Bartusia M. (ps. Misio) nie zaproszono?! 😛

  2. co rok tak samo zaprasza się i gości radnych duchownych ,,polityków,, policjantow itd.a gdzie ROLNICY to jakaś parodia dożynek pijacki festyn i degustacja bimbru.