GminyPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Dofinansowanie do budowy dróg w Piotrkowie, Niechcicach i Podolinie

Dzięki oszczędnościom powstałym po przeprowadzeniu procedur przetargowych wojewoda łódzki, Tobiasz Bocheński zdecydował o zwiększeniu liczby zadań, które otrzymają w 2020 r. dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Wysokość wsparcia w niektórych przypadkach sięga 80 proc. Za sprawą podjętej decyzji zrealizowane zostaną inwestycje o wartości ponad 29 milionów złotych, a dofinansowanie wyniesie blisko 18 milionów złotych.

Wsparcie wojewody otrzyma między innymi przebudowa ulicy Zalesickiej w Piotrkowie, budowa drogi wewnętrznej – na trzech odcinkach – wraz z oświetleniem i kanalizacją deszczową w miejscowości Niechcice (gm. Rozprza) oraz przebudowa drogi powiatowej na odcinku Podolin – Biskupia Wola w zakresie przebudowy nawierzchni.

Zadowolony z dofinansowania jest starosta Piotr Wojtysiak. – Dotarła do mnie bardzo dobra informacja. Pozyskaliśmy dofinansowanie na przebudowę drogi powiatowej Nr 2932E na odcinku Podolin-Biskupia Wola (4,5 km) z Funduszu Dróg Samorządowych. Łączna wartość całego projektu to ponad 3 miliony złotych. Czekaliśmy na tę wiadomość o dofinansowaniu ponad pół roku, gdyż projekt Powiatu znalazł się na liście rezerwowej. I to właśnie dziś z komunikatu Urzędu Wojewódzkiego, dowiedzieliśmy się, że nasza inwestycja uzyska to dofinansowanie. Jej modernizację wspólnie z samorządem gminy Moszczenica rozpoczęliśmy jeszcze w 2014 roku, systematycznie odnawiając kolejne odcinki tejże drogi. Teraz będziemy mogli wraz z Gminą zrealizować cały pozostały odcinek drogi. Na ocenę czekają jeszcze kolejne złożone przez nas wnioski do tegorocznego naboru FDS na przebudowę dróg powiatowych m.in. Czarnocin – Tuszyn, czy Biskupia Wola – Kruszów. – napisał w mediach społecznościowych starosta piotrkowski.

Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na rozbudowę ulicy
Zalesickiej  w Piotrkowie Trybunalskim – etap II wynosi 3 600 873,00 zł,

Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę drogi
powiatowej Nr 2932E na odcinku Podolin-Biskupia Wola w zakresie
przebudowy nawierzchni wynosi 1 357 328,00 zł

Dofinansowanie z Funduszu Drogi Samorządowych na budowę drogi
wewnętrznej – na trzech odcinkach – wraz z oświetleniem i kanalizacją
deszczową w Niechcicach – gm. Rozprza, pow.piotrkowski wynosi 2 079
000,00 zł.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!