Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Do magazynu starostwa trafiły dary z Irlandii. Teraz będą rozdysponowane potrzebującym Ukraińcom

Do Piotrkowa przybył autobus i dwa busy wypełnione darami, które trafią do poszkodowanych Ukraińców. Środki medyczne a także żywność z długim terminem przydatności do spożycia, trafiła tutaj aż z Irlandii. Organizatorzy planują, by w drodze powrotnej do Irlandii trafiło 50 Ukraińców.

– Bardzo się cieszymy że udało nam się dojechać do Piotrkowa. Przywieźliśmy tutaj głównie jedzenie z długim terminem przydatności do spożycia, ubrania i artykuły medyczne. W drodze powrotnej chcemy zabierać grupę Ukraińców. W Irlandii czekać będą na nich mieszkania i niezbędna pomoc finansowa. Natychmiast po przyjeździe otrzymają numery identyfikacyjne, które są odpowiednikiem polskiego numeru PESEL. Dzięki nim uzyskają zasiłki oraz ubezpieczenie zdrowotne – mówią organizatorzy konwoju humanitarnego.

– Dary z Irlandii jakie trafiły dziś do naszego magazynu, będą rozdysponowane zgodnie z potrzebami Ukraińców. Mieszkańcy ziemi piotrkowskiej od samego początku włączyli się w mądrą pomoc którą organizuje Powiat Piotrkowski. Pracownicy Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego na bieżąco monitorują potrzeby Ukraińców i reagują kiedy jest to potrzebne. – powiedział w rozmowie z naszym reporterem starosta Piotr Wojtysiak. – Przypomnę, że w ostatnim czasie wspólnie z powiatem radomszczańskim dwukrotnie już wysłaliśmy dary do Równego, a takich transportów będzie więcej, choć teraz koncentrujemy się na organizacji miejsc zakwaterowania grupowego na terenie powiatu – zapewnił starosta Piotr Wojtysiak.

Podróż do Irlandii opłaca prywatny przedsiębiorca który pomógł w przyjeździe transportu do Piotrkowa. Ukraińcy którzy zdecydują się na wyjazd do Irlandii mają otrzymać na początek 500 €, a także dodatkowo 200 € tygodniowo specjalnego zasiłku i 140 € na każde dziecko.

Jeśli któraś ukraińska rodzina zdecyduje się pojechać do Irlandii powinna skontaktować się ze stowarzyszeniem Harc lub z wolontariuszem Mariuszem Staszkiem 502 472 533.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!