GminyWażne wiadomościWydarzenia

Długość jednak ma znaczenie…

Na drodze ekspresowej S8 Inspektorzy z Oddziału Terenowego w Piotrkowie Trybunalskim przeprowadzili wzmożone kontrole z ważeniem pojazdów na terenie powiatu piotrkowskiego. Przeprowadzono 5 kontroli krajowych przewoźników, podczas których stwierdzono przekroczone wymiary zewnętrzne kontrolowanych pojazdów w zakresie wysokości, długości i szerokości. We wszystkich przypadkach przewoźnicy wykonujący przewozy byli obowiązani do uzyskania i przedstawienia Inspektorom przeprowadzającym kontrolę zezwolenia na przejazd kategorii V.

Cztery kontrolowane zespoły pojazdów przewoziły elementy modułowe do budowy szkoły, a jedna kontrola dotyczyła przewozu zbiorników betonowych do budowy szamba. W pierwszym przypadku stwierdzono, że szerokość pojazdu wraz z umieszczonym na nim ładunkiem wynosiła 3,63 metra, zatem przekroczono normę o 1,08 metra. Wysokość zespołu pojazdów wraz z umieszczonym na nim ładunkiem wynosiła 4,47 metra, czyli przekroczono wartość o 47 cm. Ponadto w wyniku pomiaru stwierdzono, że długość zespołu pojazdów wraz z umieszczonym na nim ładunkiem przekracza wartość normatywną wynoszącą w tym przypadku 16,50 metra o wartość  7,2 metra.

Kontrolowany pojazd na parkingu

W drugim przypadku stwierdzono, że szerokość pojazdu wraz z ładunkiem przekracza wartość normatywną o 1,21 metra.  Wysokość pojazdu wraz z ładunkiem przekracza wartość normatywną o 0,51 metra.

W trzecim przypadku stwierdzono, że szerokość zespołu pojazdów wraz z umieszczonym na nim ładunkiem wynosiła 2,74 metra przy czym ładunek nie wystawał ani z prawej ani z lewej strony. Stwierdzono jednak przekroczenie maksymalnej szerokości zespołu pojazdów wraz z ładunkiem o 19 cm. W wyniku przeprowadzonych pomiarów wymiarów zewnętrznych kontrolowanego pojazdu stwierdzono także, że wysokość kontrolowanego zespołu wynosi 4,52 metra a tym samym przekracza wartość normatywną wynoszącą w tym przypadku 4 metry o 52 cm.

W jednym z kontrolowanych pojazdów inspektorzy stwierdzili przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej i przekroczone naciski osi napędowej oraz pojedynczych na przyczepie.

Wszystkie skontrolowane pojazdy zostały skierowane na specjalistyczny parking do czasu uzyskania zezwolenia odpowiedniej kategorii. Wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne.

Mat. WITD

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!