GminyWażne wiadomościWydarzenia

Długi weekend – policja przypomina o kilku ważnych zasadach

Od 7 do 11 czerwca 2023 roku policjanci garnizonu łódzkiego, w tym funkcjonariusze z grupy SPEED, prowadzić będą działania pod nazwą „Boże Ciało 2023”. Mundurowi skupiać się będą nie tylko na kontroli trzeźwości, prędkości czy sprawdzeniu stanu technicznego pojazdów ale przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa podróżującym przez teren naszego województwa.

– W czerwcu przypada święto „Boże Ciało”. Zapewne w tym czasie wiele osób skorzysta z przedłużonego weekendu i wybierze się na wypoczynek. Kilka dni wolnego to zwiększony ruch pojazdów, który w połączeniu z nieodpowiedzialnymi kierowcami może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drogach. Dlatego nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwać mundurowi. Policjanci będą pełnić służbę nie tylko w tradycyjnych radiowozach, ale także na motocyklach i w autach nieoznakowanych.  Skupiać będą swoją  uwagę na kontroli prędkości pojazdów, sprawdzą też stan trzeźwości kierowców,  skontrolują czy wszyscy w pojeździe używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie – wymienia Dagmara Mościńska z biura prasowego KMP w Piotrkowie.

Policjanci sprawdzą również stan techniczny pojazdów, ich obowiązkowe wyposażenie, prawidłowe zamocowanie przewożonego ładunku czy bagaży. Będą reagować na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwracając również  uwagę na pieszych, rowerzystów  i kierujących hulajnogami.

Priorytetem policjantów jest to,  aby podróż drogami województwa łódzkiego była bezpieczna i zgodna z przepisami. W miejscach, gdzie będzie tego wymagała sytuacja na drodze, funkcjonariusze będą kierowali ruchem, po to by podróżujący mogli sprawnie i bezpiecznie dojechać do celu.

– Jednocześnie przypominamy, że będą obowiązywać zakazy poruszania się po drogach samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów. 7 czerwca (środa) od godz. 18:00 do 22:00 oraz 8 czerwca (czwartek) od godz. 8:00 do 22:00 – dodaje D.Mościńska.

Wysokie temperatury i słoneczna pogoda, która zapowiadana jest w nadchodzący weekend to idealne warunki, by czas wolny spędzić nad wodą. Tam również zadbajmy o swoje bezpieczeństwo!

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: