Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Dla niepełnosprawnej Laury piechotą z Tarnowskich Gór do Giżycka. Noclegi pod Piotrkowem: w Mąkolicach i Rękoraju

Za nimi ponad 150 kilometrów marszu, a do pokonania pozostało około 360. Marcin i Radek idą piechotą z Tarnowskich Gór na mazury, a konkretnie do Giżycka. Chcą pomóc małej niepełnosprawnej Laurze. Wczoraj dotarli do powiatu piotrkowskiego. Nocleg zapewniło Koło Gospodyń Wiejskich z Mąkolic w gm Wola Krzysztoporska. Dziś nocleg w Rękoraju.

– W dzisiejszym świetle ciągłego rozmawiania o wirusie, pomyśleliśmy, że czas na coś pozytywnego. Wspólnie stworzyliśmy pewną akcję i pomyśleliśmy, że nie może Was w niej zabraknąć. Chcemy pomóc małej Laurze, zrobić coś dla zdrowia, a jednocześnie zaangażować w całe przedsięwzięcie wartościowych partnerów – mówią Marcin i Radek.

– Głównym naszym celem jest jednakże akcja charytatywna. Chcemy zebrać jak najwięcej funduszy na leczenie, zwiększyć zasięg, a co za tym idzie, jak największą liczbę odbiorców. – mówią.

Marcina i Radka pytamy, jak podoba im się nasz region, jak się tutaj czują
– Po drodze zaskoczył nas monumentalny kościół w Bogdanowie. Nie spodziewaliśmy się tak dużego obiektu. Poza tym pozytywnie zaskoczyli nas mieszkańcy Bogdanowa, którzy z entuzjazmem podeszli do naszej misji. Chętnie robili sobie z nami zdjęcia. Przez całą drogę rozdajemy naklejki zapraszające do wsparcia Laury. Nocowanie i przystanek na trasie wypadł w Mąkolicach. W Mąkolicach zostaliśmy ugoszczeni przez KGW Mąkoliczanki. Jesteśmy zaskoczeni ich gościnnością i życzliwością mieszkańców. Na co dzień żyjemy w dużej aglomeracji śląskiej, i tego typu organizacje są niespotykane – mówią nasi rozmówcy.

Przydatne linki:

Linki do akcji: https://www.facebook.com/ujki2rnee/
Instagram: www.instagram.com/ujki_2rnee/
Laura www.facebook.pl/LaucikAGS

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!