Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Dary z Piotrkowa wyruszyły do Równego na Ukrainie

W czwartek (22.12) wyjechał z Piotrkowa transport z darami dla naszego partnerskiego miasta Równe na Ukrainie. TIR z najpotrzebniejszym sprzętem dotrze na miejsce w sobotę.

Ładunek to generatory prądu, śpiwory, nagrzewnice, piece szamotowe, koce, łóżka polowe, powerbanki, odzież zimowa, artykuły medyczne, higieniczne oraz spożywcze. Dary zostały zakupione przez Urząd Miasta. W akcję włączyły się również piotrkowskie firmy: Szkło-Dekor, REAC i ARTFOL oraz Stowarzyszenie Przyjaciół „Mam Sąsiada”. Część darów przekazanych zostało przez mieszkańców naszego miasta. Europalety i folię do pakowania przekazała firma EMERSON Polska Sp. z oo., a odprawę celną bezpłatnie obsłużyła Agencja Celna BONUS z Piotrkowa Trybunalskiego.

– Zakupiliśmy i wysłaliśmy do Równego najbardziej potrzebne na ten czas rzeczy, o które występowała strona ukraińska. Chciałbym tutaj szczególnie podziękować wszystkim firmom i podmiotom, które odpowiedziały na mój apel i włączyły się w naszą pomoc dla Ukrainy. Myślę, że strona ukraińska nie tylko oczekuje na takie działania, ale jest to też gest naszych serc w obliczu sytuacji za naszą wschodnią granicą – mówił prezydent miasta Krzysztof Chojniak.

Równolegle prowadzona jest zbiórka darów przez Stowarzyszenie „Mam Sąsiada”. – Cały czas potrzebna jest żywność z długim terminem ważności, artykułu medyczne, chemiczne, kosmetyki, pampersy, ciepła odzież. Nasz magazyn znajduje się na ulicy Dmowskiego na zapleczu Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 – mówi pani Irena i odsyła do profilu FB „Sąsiedzi pomagają Ukrainie”, gdzie znajdują się szczegóły dotyczące akcji.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!