AleksandrówCzarnocinGorzkowiceGrabicaŁęki SzlacheckieMoszczenicaPiotrków TrybunalskiRęcznoRozprzaSulejówWola KrzysztoporskaWolbórzWydarzenia

Czy zima znów zaskoczy?

Za nami pierwsze opady śniegu, który na szczęście kilkanaście dni temu szybko stopniał. Synoptycy przewidują jednak, że zima niebawem powróci. Sprawdzamy, jak przygotował się do niej Zarząd Dróg Powiatowych.

Stan przygotowania do zimowego utrzymania dróg, Zbigniew Starosta, dyrektor Zarządu, określa jako „dobry”. – Każda gmina, która przejęła odśnieżanie i posypywanie dróg, kupuje sól i piasek we własnym zakresie. Środki w budżecie są zabezpieczone. W razie długotrwałej i śnieżnej zimy, pieniądze mogą zostać zwiększone – mówi w rozmowie z nami dyrektor Starosta i dodaje: – Sprzęt jakim dysponujemy to równiarka, pług z piaskarką, 2 pługi na sprzętach na 1 gminę.

Ponadto gminy Aleksandrów, Gorzkowice, Moszczenica, Rozprza, Łęki Szlacheckie będą realizować zadania z zakresu zimowego utrzymania dróg powiatowych, w ramach zawartych umów o pomocy rzeczowej, w zamian za wykonywane przez Zarząd Dróg Powiatowych remonty cząstkowe na drogach gminnych w okresie letnim.

– Umowy z gminami Aleksandrów, Gorzkowice, Moszczenica oraz Rozprza określają wartość pomocy wzajemnej do 40 000 zł, umowa z gminą Łęki Szlacheckie – na kwotę 30 000 zł. Dokładne koszty jakie poniósł powiat, będą znane po 28 kwietnia, ponieważ wtedy upływa termin rozliczenia zimowej pomocy rzeczowej – dodaje Zbigniew Starosta. – Gminom Grabica, Ręczno, Wolbórz, Czarnocin zostanie powierzone zadanie publiczne z zakresu zimowego utrzymania dróg powiatowych na mocy zawartych porozumień. Gmina Sulejów, w ramach zimowego utrzymania dróg powiatowych, obsługiwana będzie przez firmę zewnętrzną wyłonioną w trybie przetargu, a na terenie gminy Wola Krzysztoporska akcję zimowego utrzymania dróg kompleksowo będzie prowadził Obwód Drogowy w Rozprzy – powiedział dyrektor ZDP.

Powiatowy Zarząd Dróg obsługuje 530 km dróg w całym powiecie piotrkowskim.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!